Nadšená Langšádlová: Díky nám Rusko nepostaví Dukovany

22.07.2021 14:04 | Zprávy

Téma Dukovan vstupuje do dalšího dějství. Vláda vyhověla opozici a Senát nyní navrhl posílit bezpečnostní záruky při výběru dodavatelů stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Jinými slovy chtějí zajistit, aby zhotovitelem nebyl někdo, kdo je takzvaným bezpečnostním rizikem, což jsou firmy z Ruska a Čínské lidové republiky. Helena Langšádlová (TOP 09) se raduje.

Nadšená Langšádlová: Díky nám Rusko nepostaví Dukovany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Langšádlová

Senátoři tak vrátili do Sněmovny zákon, který má umožnit stavbu nového bloku v Dukovanech s tím, že navrhují jeho změnu. Úpravy vyplývají z červnových dohod mezi vládou a opozicí, s kterými ministr průmyslu a obchodu souhlasil. Znovu je teď bude muset posoudit Sněmovna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: sla

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?

Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minulý rok to byl průšvih. ČT chystá novou vánoční pohádku

20:30 Minulý rok to byl průšvih. ČT chystá novou vánoční pohádku

Česká televize připravila další štědrovečerní pohádku. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, jenže…