Nahatý Volný? Komentátorka se s tím nemazala. Stručné a jasné

11.03.2021 15:58

Nahatý poslanec Lubomír Volný? Nad takovým tématem se zamyslela konzervativní politická komentátorka Lucie Sulovská. Pokud by poslanec přišel do Poslanecké sněmovny bez oblečení, je to podle ní pouze prohřešek proti bontonu a s výjimkou psychické újmy nikomu nic nehrozí. „Taky by kvůli němu instalovali zabarvená plexiskla, nebo by ho tam vůbec nepustili? Volný a Bojko by prostě neměli být bez respirátoru vpuštěni,“ myslí si Sulovská.

Nahatý Volný? Komentátorka se s tím nemazala. Stručné a jasné
Foto: Repro ČT 24
Popisek: Potyčka poslance Volného ve sněmovně

Lucie Sulovská se na svém facebooku zamyslela nad situací, kdy by se nějaký zvolený poslanec zbláznil a do práce chodil nahý. „To je jen prohřešek proti bontonu, s výjimkou psychické újmy nikomu nic nehrozí. Taky by kvůli němu instalovali zabarvená plexiskla, nebo by ho tam vůbec nepustili?“ tázala se Sulovská.

Komentátorka narážela na poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka. Podle ní by tito poslanci neměli být vpuštěni do Poslanecké sněmovny bez respirátoru. „To funguje v řadě firem, kde lidé vykonávají nesrovnatelně fyzicky náročnou práci. Ne že se jim bude ustupovat,“ dodala.

Anketa

Věříte léku ivermektin?

66%
7%
hlasovalo: 15134 lidí
Kolem míst nezařazených poslanců Lubomíra Volného a Mariana Bojka ve sněmovním jednacím sále zřejmě přece jen bude ochranné plexisklo. Oba poslanci odmítají navzdory vládním protikoronavirovým nařízením nosit respirátory či roušky. K zásahu proti porušování hygienických opatření vyzval vedení dolní komory zdravotnický výbor. Informovala o tom ČTK.

„Úvahy o plexisklu se kvůli počínání Volného a Bojka objevily už v únoru. Vedení Sněmovny a šéfové poslaneckých klubů se ale tehdy shodli na tom, že případná opatření by spíše vyhovovala oběma poslancům k jejich reklamě. Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek v polovině února při sněmovní diskusi o takzvaném pandemickém zákonu navrhoval vykázat Volného a Bojka na galerii pro veřejnost nad sněmovním jednacím sálem. Galerie je nyní uzavřená, ochranné plexisklo je na ní namontováno už delší dobu. Předsedající schůze Volného a Bojka pravidelně napomínají, byli i vykázáni z jednacího sálu. V únoru je ze sálu vyvedla policejní ochranná služba,“ psala ČTK.

Oba poslanci už dříve oznámili, že odmítají nosit ve Sněmovně ochranu nosu a úst, a to, jak uvedli, z občanských a politických důvodů. Uvnitř Sněmovny je nošení respirátoru nebo roušky povinné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

12:00 Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

Mezi podporovatele Pirátů a STAN, kterými se strana chlubí, se nově zařadil herec Karel Zima. Na koa…