Najděte „vaší obci“. Rakušan láká na nový web kandidáty do voleb

19.04.2022 16:16 | Zprávy
autor: pas

Pro vstup do komunální politiky chce v kampani před podzimními obecními volbami hnutí Starostové a nezávislí přesvědčit nové lidi. Dnes spustilo webovou stránku chcikandidovat.cz, jejímž prostřednictvím se budou moci zájemci přihlásit k účasti ve volbách jako kandidáti. Vybírat mohou ze samostatné kandidátky hnutí STAN, kandidátky "sdružení nezávislých kandidátů a hnutí Starostové a nezávislí" nebo koaliční kandidátky STAN a jiné strany. Web poskytuje i informace o termínech nebo grafické manuály. Do voleb půjdou Starostové s heslem Máme klíč k úspěšné obci.

Najděte „vaší obci“. Rakušan láká na nový web kandidáty do voleb
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda hnutí STAN, Vít Rakušan

Klíč zvolili Starostové jako symbol možnosti "měnit věci k lepšímu, otevírat dveře k lepší budoucnosti". Podle předsedy hnutí, vicepremiéra Víta Rakušana mají voliči "klíč od své vesnice, svého města, své radnice". "Odemkne ji ten, kdo má ve volbách největší důvěru," uvedl při dnešní prezentaci první fáze kampaně.

"Dnes nám nejde o to lidi přesvědčit, že je pro ně nejlepší kandidovat za Starosty a nezávislé. Dnes nám jde o to, aby kandidovali. Aby nebyli lhostejní, aby se zapojili," uvedla středočeská hejtmanka Petra Pecková (za STAN) k webové aplikaci.

Že jde o projekt šitý horkou jehlou, tak o tom svědčí drobné prohřeška proti pravidlům českého pravopisu, které se na webu nacházejí. Nejviditelnější najdete už v záložce mapy, na které si máte najít "vaší obci", namísto vaši obec. Stejně tak "svojí" obec, místo svoji obec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …