Nakupujme české potraviny, vyzval Jurečka ministerstva kvůli ruským protisankcím

13.08.2014 16:32 | Zprávy
autor: vfe, čtk

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) vyzval ve středu ministerstva, krajské úřady a další státní instituce, aby do svých jídelen nakupovaly české potraviny a podpořily tím české zemědělce a potravináře. Měly by se podle Jurečky zaměřit především na potraviny, jejichž odbyt je ohrožen sankcemi na vývoz do Ruska.

Nakupujme české potraviny, vyzval Jurečka ministerstva kvůli ruským protisankcím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Podle Jurečky by státní správa měla dávat přednost českým potravinám, a zmírnit tím dopady ruských sankcí. „Všechny organizace od ministerstev až po obecní úřady vyzývám, aby podpořily české zemědělce a potravináře, které tyto sankce ohrožují," uvedl Jurečka. Jídelny ve školách, úřadech, domovech důchodců a dalších institucích by podle Jurečky měly vařit převážně z domácích potravin, a to zejména těch, které postihlo ruské embargo.

Obešlu každého ministra kvůli nákupu potravin, slíbil Jurečka

Rusko zakázalo v minulém týdnu veškerý dovoz masa, ryb, mléka, mléčných výrobků a ovoce a zeleniny z Evropské unie i Spojených států. Roční zákaz dovozu potravinářských a zemědělských produktů se vztahuje také na dovoz z Austrálie, Kanady a Norska. Zákaz dovozu z EU a USA se naopak nevztahuje na alkohol.

„Ještě dnes pošlu dopis každému ministrovi a každému hejtmanovi, ve kterém je vyzvu k nákupu českých potravin," řekl Jurečka. „Požádám je, aby prověřili, jaké možnosti mají v organizacích, které zřizují, ať už jsou to školy nebo úřady," dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Imunita

Tvrdíte, jak imunita není fér. Souhlasím. Proč teda neusilujete o její zrušení? Nebo nevím o tom, že byste se o to jako vy nebo vaše strana kdy pokusili.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Topolánek si vzpomněl na pr*el. Kvůli slovům Leyenové

17:08 Topolánek si vzpomněl na pr*el. Kvůli slovům Leyenové

Napětí mezi Íránem, Izraelem a Spojenými státy vyvolalo rychlou reakci Bruselu. Předsedkyně Evropské…