Náměstek, který prý dostal facku: Byl hned druhý po Babišovi, ale ten ho vyhodil

22.06.2015 7:51

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se rozhodl odvolat svého klíčového náměstka, prvního muže na ministerstvu, Lukáše Wagenknechta. Nabídl mu pozici politického náměstka, tu však Wagenknecht teprve zváží. Jak uvedla dnešní MF Dnes, nechce od Babiše trafiku bez kompetencí.

Náměstek, který prý dostal facku: Byl hned druhý po Babišovi, ale ten ho vyhodil
Foto: Česká televize
Popisek: Lukáš Wagenknecht

Důvod odvolání Wagenknecht nezná. „Byl jsem odvolán bez udání důvodu,“ napsal MF Dnes. Wagenknecht dříve pracoval jako auditor, mimo jiné odhalil nesrovnalosti v programu Severozápad nebo řešil audity problematických zakázek v ústecké Krajské zdravotní (pojišťovně). 

O tom, zda Wagenknecht na ministerstvu zůstane v pozici politického náměstka, se rozhodne dnes, po schůzce s ministrem. „Politický náměstek je trafika bez kompetencí,“ říká však jasně, co si o Babišově nabídce myslí. 

Wagenknecht zřejmě doplatil na dlouhodobé neshody, je známý tím, že si rád řeší věci po svém. Naposledy se dostal do sporu s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Wagenknechtův tým totiž našel pochybení v miliardové zakázce na systém monitorující čerpání eurodotací v jejím resortu, Šlechtová se ohradila a Babiš se postavil za ni. Evropská komise dala však po pár týdnech za pravdu Wagenknechtovi.

V médiích se nedávno objevila spekulace, že Babiš dal svému náměstku Wagenknechtovi facku. Údajně napadený náměstek tuto zvěst odmítl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsou čtyři. Strašný, co si dovolujou!“ S Piráty došla trpělivost. Právě teď

4:44 „Jsou čtyři. Strašný, co si dovolujou!“ S Piráty došla trpělivost. Právě teď

Situace kolem čtyř pirátských poslanců nabírá na obrátkách. Není to sice tolik vidět, jelikož vešker…