Náměstkem ministra Blatného bude Černý, řídí kapacity nemocnic

14.11.2020 6:40

Novým politickým náměstkem ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) bude Vladimír Černý, který je předsedou České společnosti anestezie, resuscitace a intenzivní péče České lékařské společnosti J. E. Purkyně. Ministr to řekl v České televizi. Na ministerstvu od letošního jara působí kvůli epidemii covidu-19 jako externí odborník, koordinuje kapacity intenzivní péče v nemocnicích a působí v odborných skupinách řídících boj s epidemií.

Náměstkem ministra Blatného bude Černý, řídí kapacity nemocnic
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Obsazení místa politického náměstka se letos na podzim měnilo už dvakrát. Po zářijové rezignaci ministra Adama Vojtěcha odešel také jeho náměstek Filip Vrubel. Pouze dvacet dní pobyl ve funkci jeho nástupce Lubomír Chudoba, kterého jen několik dní před svým odchodem jmenoval ministr Roman Prymula.

Na druhém postu politického náměstka zůstává bývalá šéfka české kanceláře Světové zdravotnické organizace (WHO) Alena Šteflová. Další čtyři náměstci ministra zdravotnictví jsou takzvaní odborní. Náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, bývalý děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, nastoupil 1. září.

Náměstkem ministra je také hlavní hygienička Jarmila Rážová, která do funkce nastoupila také během epidemie covidu-19 letos v červnu. Post zastávala jako pověřená už od března, kdy ministr odvolal Evu Gottvaldovou. Od října 2018 vede sekci pro ekonomiku a zdravotní pojištění náměstkyně Helena Rögnerová. Nejdéle působícím náměstkem je Radek Policar, který má od roku 2016 na starosti legislativu a právo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

7:47 Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

V lednu se ČT pochlubila novým osmidílným detektivním seriálem s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. D…