Náměstkyně ministra zahraničí USA bude jednat se Zaorálkem

05.02.2014 6:04

V Praze dnes bude jednat náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nuland, v Poslanecké sněmovně ji přijme ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Budou jednat o česko-amerických vztazích a mezinárodní situaci, mimo jiné na Ukrajině, kterou hýbou protivládní demonstrace, či v Sýrii, kde je občanská válka. České velvyslanectví v Damašku zastává některé služby pro Američany.

Náměstkyně ministra zahraničí USA bude jednat se Zaorálkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Česko-americkým vztahům nyní vévodí tendr na dostavbu jaderné elektrárny Temelín, do něhož se přihlásila americko-japonská společnost Westinghouse. Firma má podporu americké vlády. O zakázky usiluje také česko-ruské konsorcium MIR.1200.

Nuland by v Česku mohla hovořit také o mezinárodní misi v Afghánistánu. Nyní tam působí v rámci Mezinárodních sil pro podporu bezpečnosti v Afghánistánu i čeští vojáci. Mandát mají schválený do konce letošního roku.

List The New York Times s odvoláním na vysoké vládní představitele v lednu napsal, že americká armáda zamýšlí nechat v Afghánistánu po skončení mezinárodní mise na konci letošního roku 10.000 vojáků. Podmínkou pro setrvání je podpis bezpečnostní smlouvy s afghánskou vládou, bez smlouvy zřejmě armáda USA Afghánistán opustí na konci tohoto roku, stejně jako další země NATO.

reklama

autor: čtk, mp

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

9:28 4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

Poté, co Češi začali jezdit na levné nákupy do Polska, se polské laciné zboží přiblížilo až k nim. P…