Napínání Bohuslava Sobotky. Jeho jmenování premiérem se odkládá

01.01.2014 15:55

Prezident republiky Miloš Zeman do konce týdne přijme předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, jehož pověřil vedením jednání o sestavení vlády. Přesné datum schůzky zatím známé není, ale je zřejmé, že v nejbližších dnech prezident Bohuslava Sobotku ještě nejmenuje předsedou vlády.

Napínání Bohuslava Sobotky. Jeho jmenování premiérem se odkládá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš s Bohuslavem Sobotkou
reklama

„Pan prezident se také chce před jmenováním sejít s předsedy jednotlivých možných koaličních stran, aby se ujistil o podpoře nové vlády v Poslanecké sněmovně,“ sdělil podle zpravodajství veřejnoprávního Českého rozhlasu mluvčí kanceláře prezidenta Jiří Ovčáček.

„Pokud někdo o schůzku oficiálně požádá, tak pan prezident dotyčného přijme a následně zveřejní výsledky toho jednání,“ uvedl ředitel kanceláře prezidenta Vratislav Mynář.

Není zřejmé, zda Bohuslav Sobotka o schůzku již požádal. Trvá ale na tom, že splnil prezidentovy požadavky a požaduje proto své jmenování předsedou vlády. Prezident však již dříve naznačil, že tak neučiní, dokud jednající strany neuzavřou koaliční dohodu. K tomu by mělo dojít na svátek Tří králů, tedy v pondělí.

Prezident kromě toho naznačil, že má výhrady k některým jménům, o nichž se spekuluje, že je Bohuslav Sobotka bude nominovat na ministry svého kabinetu. Podle něj však splňují prezidentovy dřívější požadavky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chystá se šok. Orbán do toho EU „hodí vidle“. Už příští týden se rozhodne

9:36 Chystá se šok. Orbán do toho EU „hodí vidle“. Už příští týden se rozhodne

Lídří 27 zemí Evropské unie se 17. července poprvé po pěti měsících osobně setkají v Bruselu, aby je…