Naplňme podnikatelům duše místo peněženek, reagoval Sobotka na projev poslankyně

04.05.2012 20:26

Poslankyně Gabriela Pecková z TOP 09 neuhlídala svá slova při pátečním projednávání zrušení valorizací starobních důchodů. Na adresu důchodců totiž prohlásila, že jsou na nouzi zvyklí, protože se narodili za války, a tudíž jim částečné zmrazení důchodů nebude nijak překážet. „Je to naprosté dno žumpy,“ reagovala na její projev opozice.

Naplňme podnikatelům duše místo peněženek, reagoval Sobotka na projev poslankyně
Foto: top09.cz
Popisek: Bývalá poslankyně TOP 09 Gabriela Pecková

Omezení růstu důchodů poslankyně tradičně zdůvodnila neudržitelnou ekonomickou situací, v níž nám mají ulehčit právě peníze od seniorů. Těm prý totiž více než peníze chybí naplnění duše a pocit sounáležitosti se společností.

„Ať se nám to líbí nebo ne, úsporná opatření pocítí v tomto případě ve svých peněženkách senioři. Ale oni se tomu přizpůsobí. Já to vím, protože s nimi pracuji celý život,“ prohlásila Pecková, civilním povoláním lékařka. „Mnozí se narodili za války a svůj život prožili v režimu, který jim žádné extra zbohatnutí nedovolil,“ dodala.

Největším trápením dnešních seniorů prý není prázdná peněženka, ale prázdná duše. „Nikdy jsem ještě v ordinaci neslyšela: já už nechci žít, já už na to nemám! Ale velmi často slýchám ve své ordinaci: já už nechci žít, protože už nemám pro co, protože už nemám pro koho, protože překážím, protože mě nikdo nepotřebuje,“ vysvětlila svůj postoj.

Dno nejhlubší žumpy

Projev poslankyně TOP 09 velmi pobouřil členy opozice, kteří se nakonec neudrželi a svůj nesouhlas dali hlasitě najevo.

„To je naprosté dno. Naprosté dno té žumpy, do které jsme se dostali,“ prohlásil za souhlasného potlesku Stanislav Křeček z ČSSD. „Pokud se tady paní zpravodajka odvolávala na obsah duše, nechtěl bych znát obsah její duše, pokud něco takového může říct. Odvolávat se v dnešní době, v dnešní Evropě na to, že někteří lidé pamatují válku, takže se musí smířit s válečnými poměry, to je prostě nesmysl.“ Slova Peckové označil za pravý příklad toho, jakým způsobem koalice naslouchá lidem.

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka by princip zmíněný poslankyní Peckovou aplikoval také na bohaté podnikatele při zrušení odpočtu DPH, který mohou uplatnit při nákupu osobního vozu neomezené cenové hranice. „Co kdybychom se v duchu výzvy paní Gabriely Peckové pokusili vyzvat tyto podnikatele, aby spíše naplnili svoji duši a tuto daňovou úlevu jsme zrušili a ušetřené finanční prostředky dali na důchody a nekrátili tolik valorizaci penzí v příštím roce,“ navrhl Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…