Naprostá katastrofa. Donald Trump vykládal o Německu

16.06.2016 10:25

„Podívejte se na to, co se děje v Německu. Naprostá katastrofa. Mám mnoho přátel, kteří žijí v Německu. Už dvacet let mi říkají, jak skvělá ta země je. Tito lidé ovšem v těchto dnech Německo opouštějí. Opravdu otřesné věci se v té zemi odehrávají,“ prohlásil Trump. Promluvil i o Belgii, která je podle jeho slov skutečně krásným „městem“.

Naprostá katastrofa. Donald Trump vykládal o Německu
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

Ve středu 15. června vystoupil republikánský kandidát na prezidenta Spojených států před svými příznivci v Atlantě. Zaměřil se převážně na kritiku druhé kandidátky na prezidentský post Hillary Clintonové, problémy související s islámem a na „otřesnou situaci v Německu“.

„Musíme být respektováni. Není úplně nezbytné, aby nás ostatní lidi měli rádi, ale musí nás respektovat! Nemluvím o strachu, nemusí se nás nutně bát, ale respekt tam musí být. Lidé nás ovšem nerespektují, přijdou do naší země a snaží se tu převzít kontrolu,“ zmínil Trump.

„Podívejte se na to, co se nyní děje v Německu. Katastrofa! Mám v Německu kamarády, kteří mi už dvacet let říkají, jak skvělý život v této zemi je. Někteří z nich ovšem nyní odcházejí. Kriminalita v Německu raketově vzrostla. Dějí se tam věci, které jsou skutečně otřesné,“ zmínil Trump.

„Podívejte se na to, co se děje německým ženám. Problémy má naprosto celá země. Udělali příšernou chybu. Oni sice říkají, že to chyba nebyla a že je všechno skvělé, ale není. Ona (Merkelová) to sice nikdy nepřizná, ale myslím si, že kdyby Německo dostalo šanci, zachovalo by se jinak,“ zvolal.

Přitom se problémy prý nevyskytují pouze v Německu, ale i v ostatních zemích.

„Například Belgie je velmi krásné ‚město‘, mají tam úchvatné budovy. Byl jsem tam před mnoha lety. Vždycky jsem to tam měl rád. Před několika měsíci jsem prohlásil, že je Belgie ‚díra‘, za což mě všichni lidé neuvěřitelně kritizovali a teď tam mají ohromné problémy. Lidé teď říkají, že měl Trump pravdu. Nechci mít vždy pravdu,“ zmínil miliardář.

„Podívejte se na Paříž a na mnoho dalších míst. Já vím co se tam děje, oni to také vědí, ale nikdo o tom nechce mluvit,“ řekl.

„U nás ovšem takové problémy mít nechceme! Bohužel už je máme. Všichni víme, co se stalo tento víkend. Ty problémy tu jsou. To, co se snažím obhajovat, je dočasný zákaz vstupu do naší země pro některé osoby přicházející z některých příšerných míst, kde je terorismus na rozkvětu, všichni víme, co to je za místa. To musí trvat alespoň do té doby, dokud nepřijdeme na to, co přesně se děje,“ apeloval Trump ke svým zastáncům.

„Pravdou je, že skutečně nevíme vůbec nic, to se musí změnit. Musíme být chytrá země. Zatím jsme byli spíše tupou zemí. Musíme být brilantní! Nyní ovšem dlužíme neuvěřitelné peníze. Nemůžeme takto už pokračovat. I kdybychom povolili jen několika málo lidem, aby sem přijeli. Ti lidé přemýšlejí jako tento člověk (zřejmá narážka na současného prezidenta Obamu), který se zde sice narodil, ale jeho rodiče ne. Jeho myšlenky jsou odjinud,“ neodpustil si Trump další útok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

17:21 Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

Ekonomka Markéta Šichtařová a předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová se střetly v pořadu Bez…