Napsal jiný názor na Rusko, Facebook ho vypnul. Co s tím, to řekl Petr Štěpánek pro PL

18.5.2022 4:10 odp. | Komentář

První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek si na vlastní kůži vyzkoušel, jak je to se svobodou slova na sociálních sítích v České republice. V úterý napsal na svůj facebookový profil komentář, ve kterém na několika konkrétních příkladech demonstroval to, jak je podle jeho soudu každý, kdo „nepapouškujete jednostrannou propagandu, kterou veřejnosti tluče do hlavy Česká televize a další média hlavního proudu“, ihned nálepkován označením ruský troll. Poté, co jeho komentář lajkovaly a sdílely tisíce lidí, Facebook zcela zablokoval Štěpánkův profil na 24 hodin a na další měsíc zneviditelnil všechny jeho nové příspěvky. Důvodem je porušení pravidel komunity.

Napsal jiný názor na Rusko, Facebook ho vypnul. Co s tím, to řekl Petr Štěpánek pro PL
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35547 lidí
Mediální expert a první místopředseda Trikolory však mluví o jasném důkazu toho, že na sociálních sítích dochází k jednoznačné cenzuře. „Jestliže naši vládní politici říkají: „Jsme pro svobodu slova, ale…,“ můžeme si být jisti, že nám ve skutečnosti chtějí zavřít ústa. A ono se to už opravdu dávno děje. Namísto toho, aby vládní politici hájili svobodu projevu každého občana, kterou zaručuje Ústava České republiky, vymýšlejí nejrůznější praktiky, ba dokonce instituce, které jdou proti tomuto zcela základnímu principu demokratické společnosti. Také fecebookoví cenzoři řádí s jejich požehnáním. Ale i kdyby zablokovali úplně každého, nic to nemění na skutečnosti, že odlišný názor prostě není dezinformace,“ uvedl Petr Štěpánek pro ParlamentníListy.cz, které jeho původní komentář, jenž Facebook smazal, publikovaly zde.
 
 
Podle Štěpánka žijeme v naprosto šílené realitě. „Opravdu by mě nikdy nenapadlo, že 30 let po sametu se tu budeme potýkat se stejnými praktikami jako za bolševika. Ono voltairovské „nesouhlasím s vámi, ale až do smrti se budu bít za vaše právo to říkat“, se v jejich provedení už dávno změnilo na „nesouhlasíme s vámi, a proto vám zavřeme hubu“.  Žijeme v naprosto šílené realitě,“ dodal Štěpánek.
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

4:44 „Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

„Myslím si, že máme asi nejhorší vládu v našich dějinách. Ale je to naše vina, že jsme je zvolili,“ …