Národní je symbolem naší demokracie, kde bývalý estébák nemá co dělat. Seznamte se s aktivistou Gemundem, který vyhodil květiny od premiéra do koše

17.11.2018 21:15

Český prezident Miloš Zeman a předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nám ničí demokracii, je přesvědčen aktivista Otakar Van Gemund, jenž vyhodil do koše kytici, kterou Babiš položil na Národní třídě k uctění událostí 17. listopadu 1989. Gemund si je podle svých vlastních slov vědom toho, že učinil radikální krok, když vyhodil květiny do koše, ale považuje ho za jediný správný.

Národní je symbolem naší demokracie, kde bývalý estébák nemá co dělat. Seznamte se s aktivistou Gemundem, který vyhodil květiny od premiéra do koše
Foto: JK
Popisek: 17. listopadu 2018 na Národní třídě

Aktivista Otakar Van Gemund, který už desítky let žije v Česku, se pravidelně zúčastňuje celé řady akcí. 17. listopad jako Den boje za svobodu a demokracii je podle jeho názoru vůbec nejdůležitějším českým svátkem. Myslí si to i v situaci, kdy premiérem této země je bývalý člen komunistické strany a spolupracovník komunistické Státní bezpečnosti Andrej Babiš (ANO).

Vzhledem k premiérově minulosti je aktivista přesvědčen, že Babiš nemá co pozitivního říci k 17. listopadu 1989. Svůj názor na premiéra demonstroval tím, že vyhodil do koše kytici, kterou Babiš položil k pamětní desce na Národní třídě uprostřed noci.

„Protože pomník na Národní je největším a nejdůležitějším symbolem naší demokracie. A protože Andrej Babiš je bývalým estébákem, komunistou, a nemá tam co dělat. On je hrozbou naší demokracie, uzurpuje si veškerou moc, brání policejnímu vyšetřování, je trestně stíhaný, nachází se v enormním střetu zájmů. Je to člověk, který je úplným opakem toho, co ten pomníček na Národní třídě symbolizuje,“ vysvětlil Gemund později během dne serveru Aktuálně.cz

Aktivista si prý byl dobře vědom toho, že jeho čin je radikální, ale považuje ho za adekvátní dnešní společenské situaci v České republice. Lidé jako prezident Miloš Zeman či premiér Andrej Babiš ničí demokracii a jejich kytice prý nemají na Národní třídě co pohledávat.

„Jsem si vědom toho, že to tak někdo může brát. Já třeba vnímám jako perverzní, že tam Andrej Babiš nebo hradní kancelář položí kytku. Je to absurdní a ty kytky tam nemají co dělat. My toto místo pochopitelně respektujeme, já sám jsem byl 17. listopadu 1989 na Národní třídě, ale my nemůžeme tolerovat, že tito lidé nám ničí demokracii. Bourají ji kámen za kamenem, pokrytecky a drze tady pokládají kytky,“ konstatoval Gemund.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

S činností aktivisty nehodlá jen tak přestat, protože považuje za důležité upozorňovat na rizika, která pro Českou republiku představuje Ruská federace. Pokud se na tato rizika nebude upozorňovat, může se prý také stát, že o demokracii přijdeme, což by si Otakar Van Gemund nepřál vzhledem k tomu, že tu vychovává děti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…