Národní koordinátor očkování se vzdal funkce. Jsem rád, že to mám za sebou, uvedl k tomu

25.01.2021 17:39

Česko přišlo o národního koordinátora očkování proti covidu-19. Zdeněk Blahuta se totiž vzdal funkce, doslova řekl, že je rád, že to má za sebou. Nahradí jej Kateřina Baťhová, jež dosud na ministerstvu působila jako ředitelka odboru mezinárodních věcí a Evropské unie. Píše to server Lidovky.cz.

Národní koordinátor očkování se vzdal funkce. Jsem rád, že to mám za sebou, uvedl k tomu
Foto: SÚKL
Popisek: Bývalý ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Zdeněk Blahuta
reklama

Blahuta se své funkce vzdal kvůli zdravotním důvodům. Ministr zdravotnictví Jan Blatný mu vyšel vstříc. „Panu doktorovi tímto děkuji za vykonanou práci. Funkcí jsem pověřil Kateřinu Baťhovou, která se danou agendou rovněž zabývá,“ poznamenal Blatný.

Blahuta, jenž byl dříve ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv, se stal koordinátorem loni v prosinci. „Nebudu to komentovat a jsem strašně rád, že je to za mnou,“ uvedl Blahuta Deníku N a obdobně i serveru iROZHLAS.cz. Zvenku podle něj nelze odhadnout, jak to bude fungovat. 

„Volali mi a chtěli pomoc, ale je to marné, je to marné, je to marné. Ještě že opravdu zdravotní obtíže mám, takže to je opravdu vše, co k tomu můžu říct,“ dodal Blahuta. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…