Národní pouť připomene boj legionářů u italského Doss Alto

23. 9. 2018 7:53

Boj československých legionářů z první světové války o vrcholek Doss Alto nedaleko Trenta dnes připomene přímo v Itálii národní pouť. Pořádá ji Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany. Součástí programu bude odhalení sochy svatého Václava nebo pietní akt u pomníku legionářů v městečku Arco. Akce se zúčastní například ministr obrany Lubomír Metnar, uvedla ČTK.

Národní pouť připomene boj legionářů u italského Doss Alto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar

O asi 700 metrů vysoký vrcholek Doss Alto svedli v září před 100 lety bitvu českoslovenští legionáři s přesilou rakousko-uherských vojáků. Své pozice dokázali obhájit, život to stálo sedm legionářů. Na straně jejich nepřátel bylo obětí mnohem více. Další čtyři legionáři byli nedlouho poté oběšeni v Arku. Právě u pomníku těchto vojáků se bude konat hlavní pietní akt národní poutě.

Ve městě bude také slavnostně odhalena socha svatého Václava. Pietní akt je naplánován i do města Rovereto, kde je na tamním vojenském hřbitově pochováno 151 československých legionářů. Počet účastníků národní pouti organizátoři za českou stranu odhadují na asi 150, přijedou i regionální italští politici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…