Naše silnice už jsou kvalitnější a levnější, prohlašuje ministr dopravy Ťok

02.02.2015 22:53

Šéf rezortu dopravy Dan Ťok se rozpovídal o kvalitě českých silnic i o tom, jestli na stavbu dopravní sítě bude v příštích letech dost peněz. Silnice prý již dnes máme kvalitnější a peníze budou. Již letos se prý začne s výstavbou dvou úseků dálnice D3. František Lehovec z ČVUT ministrův optimismus poněkud mírnil.

Naše silnice už jsou kvalitnější a levnější, prohlašuje ministr dopravy Ťok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok
reklama

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) v pondělních Událostech, komentářích České televize popisoval, kdy se dočkáme dokončení dálnic D3 nebo D8. "Letos bychom měli začít stavět 110 km silnic. Do toho počítáme určitě dva úseky D3, jeden úsek D1 a další," prozradil na úvod ministr. Na silnici R35 se ale letos stavět nezačne. Snad to ale bude už v roce 2016. V obecné rovině má za to, že o stavbách musí probíhat debaty a o sporných bodech by měl rozhodovat soud. Mezitím už by ale stavební projekty mohly běžet.

A budou dálnice lepší a levnější? "Ony už jsou kvalitnější a levnější než předtím," poznamenal šéf rezortu dopravy. Kontroly budoucích projektů budou mnohem pečlivější. Naše kontrolní orgány jsou navíc podle Ťoka také kvalitní, ačkoli se to veřejnosti často tak nezdá.

A pokud jde o peníze, ministr slibuje, že Česko bude lépe čerpat dotace z EU, takže finanční prostředky nakonec nebudou problém

Lehovec k tomu ale poznamenal, že po zkušenosti z předchozích let vyzývá k opatrnosti. Existuje totiž řada věcí, které mohou plány negativně ovlivnit. A pokud jde o kvalitu silnic, odborník ocenil, že se problematiky chopili odborníci. Teď by ještě bylo dobré, kdyby ministerstvo poskytovalo více informací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

6:12 Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

V pravidelném nedělním hlášení „Čau lidi“ se premiér Andrej Babiš (ANO) jal vysvětlovat, že ANO nepo…