Naše trpělivost je u konce, naznačil prý německý ministr zahraničí ve Washingtonu

27.05.2018 18:26

Server CasopisArgument.cz přinesl informaci o návštěvě německého ministra zahraničí Heiko Maase v USA. Co podle serveru cesta prozradila? „Především konec německé trpělivosti,“ uvádí server.

Naše trpělivost je u konce, naznačil prý německý ministr zahraničí ve Washingtonu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

„Daleko od kompromisu, tak zní hlavní výsledek cesty německého ministra zahraničí Heiko Maase v USA. Setkal se jak s ministrem Pompeem, tak s Trumpovým poradcem Boltonem. Hlavním tématem byla íránská jaderná dohoda,“ píše server s tím, že Německo společně s Velkou Británií a Francií se chtějí dohody držet. Chtějí totiž mít stejně jako Rusko a Čína vliv na autokratický režim.

Návštěva podle serveru ukázala, jak je vztah k transatlantickému partnerovi rozbitý. „Spor o jadernou dohodu je jen špičkou ledovce,“ dodává server s odkazem na Focus. Podle něj totiž Maas vydal jasné poselství, kdy se Evropa již nechce od amerického prezidenta nechat tlačit ke zdi.

Původní text ZDE

„Odpor zabalil Maas do diplomatických slovíček. Řekl, že si Německo dělá starost ohledně transatlantického vztahu. Co se íránské dohody týká, pak Pompeovi velmi jasně vyjádřil vůli německé vlády. Pozorovatelé usuzují, že to, jak Trump zachází se spojenci, rozvrací jednotu Západu,“ dodává server a všímá si toho, jak Trump kráčí sám – v mnoha otázkách. A to jak v otázce klimatické dohody, tak například cel pro země EU. 

„Navrhujeme dvě zcela rozdílné cesty,“ poznamenal Maas ke vztahu k íránské dohodě. „To jsou v diplomacii neobvykle jasná slova. Zároveň mohou být znamením toho, že Trumpova ‚America First‘ může Evropu spojit,“ uzavřel server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…