Naši lidé dokázali řídit firmy, tak zvládnout řídit i kraje, věří Faltýnek

13. 10. 2016 19:08

První místopředseda Babišova hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se ve čtvrtečním Interview ČT24 rozpovídal o vyjednávání krajských koalic. Lidé v ANO už jsou zvyklí na to, že pan Babiš a jeho hnutí jsou v české politice nežádoucí. Viděno touto optikou je jasné, že hnutí ANO někde nemá koaliční potenciál.

Naši lidé dokázali řídit firmy, tak zvládnout řídit i kraje, věří Faltýnek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek
reklama

„My jsme si už zvykli na to, že hnutí ANO je nežádoucím prvkem v české politice. My jsme měli za cíl zvítězit v pěti krajích, podařilo se nám to v devíti, ale zvítězit ještě neznamená zúčastnit se,“ povzdechl si host.

Odmítl však kritiku předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, který ve středečních Událostech, komentářích České televize pravil, že si ANO omezilo prostor ke koaličnímu vyjednávání tím, že předseda Andrej Babiš označoval konkurenty za zloděje. Faltýnek oponoval, že ANO hovořilo o konkrétních hejtmanech v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji, kde se také dosavadní hejtmany podařilo sesadit.

Moderátorka Faltýnkovi okamžitě připomněla, že v obecních volbách v Semilech hnutí ANO sice skončilo druhé, ale obešlo vítěze voleb a vytvořilo koalici. Faltýnek uznal, že se takové věci v politice stávají, byť by podle něj bylo správné, aby vítěz dostal šanci sestavit koalici. „My jsme nežádoucí prvek na politické scéně, protože my chceme působit v pozici řádného hospodáře a chceme šetřit, zatímco ostatní to nechtějí,“ vypálil znovu Faltýnek.

Ve sněmovních volbách prý může hnutí ANO lidem připomenout, že političtí oponenti s hnutím ANO zametli. Současně však prohlašoval, že ANO nepovažuje za zásadní cestu k ustavení koalic, za podstatný považuje výsledek. Podstatné podle jeho názoru např. bude, zda bude Jaroslava Pokorná Jermanová hejtmankou kraje. „Já jsem přesvědčen, že ano,“ pochvaloval si Faltýnek. A to i navzdory tomu, že Andrej Babiš původně sliboval post hejtmana lídru hnutí Starostové a nezávislí Vítu Rakušanovi. Jermanové se to ale nelíbilo a chtěla zabojovat o nejmocnější post v kraji. Faltýnek zdůraznil, že podporuje snahy paní Jermanové.

Odmítl, že by se hnutí ANO bálo převzít zodpovědnost za řízení kraje. „My jsme na kandidátky dali lidi, kteří v životě něco dokázali, dokázali např. řídit firmy, takže nemáme obavy z toho, že by nedokázali řídit kraje,“ zaznělo z úst Faltýnka.

V závěru pořadu odmítl první místopředseda ANO odpovědět na otázku, zda bude ANO ochotné přizvat do vlády komunisty, pokud Andrej Babiš vyhraje příští sněmovní volby. „Za mě to bude záležet na volebním výsledku, který se dělá, až je úroda ve stodole,“ uzavřel své vystoupení Faltýnek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

11:57 Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

Herečka Eva Burešová v rozhovoru U Kulatého stolu zmínila, že bílá rasa začíná být utlačována. „Coko…