Naši na ně klekli... Ferjenčík chce ve sněmovně projednávat reportáže Slonkové z finančáku

24.06.2020 21:23 | Zprávy

Reportáže Seznam Zpráv o podivném chování Finančního úřadu ve Valašském Meziříčí se budou řešit ve Sněmovně. Zpovídat by se měla ministryně financí Alena Schillerová. Na návrh Piráta Mikuláše Ferjenčíka by se problematika zaklekávání, zajišťovacích příkazů a nařizování dražeb měla řešit na rozpočtovém výboru. Ministryni chtějí i interpelovat.

Naši na ně klekli... Ferjenčík chce ve sněmovně projednávat reportáže Slonkové z finančáku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová, ministryně financí

Seznam Zprávy přinesly dvě investigativní reportáže ohledně praktik na Finančním úřadě ve Valašském Meziříčí. „Zaklekávání na firmy pomocí zajišťovacích příkazů nebo nařizování dražeb, aby mohli úředníci finanční správy vykázat dost čárek ve své snaze vymoci pro stát více daní. K tomu naopak praxe, že se u velkých daňových dlužníků přehlíží neplacení a jejich případy končí v šuplíku až do promlčení,“ popsal Seznam některé praktiky.

Celý článek ZDE:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

hypotéky

Na jaké výši plánujete zastropování hypotečních úvěrů? A máte taky plán, jak vlastní bydlení zlevnit a zpřístupnit i lidem, co nevydělávají statisíce měsíčně? Protože těch je většina

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tě zkopu. Běž zpátky na Ukrajinu.“ Drsný konflikt Roma a 12letého Ukrajince

17:25 „Tě zkopu. Běž zpátky na Ukrajinu.“ Drsný konflikt Roma a 12letého Ukrajince

Na sociálních sítích se šíří záběry z Benátek nad Jizerou, kde se dostal dvanáctiletý ukrajinský chl…