Našňupanej si honí péro? Ale kdeže. Humorné, vážné i mrazivé dozvuky konce Jindřicha Forejta

06.12.2016 13:25

Sociální sítě žijí aférou hradního protokoláře Jindřicha Forejta, která nabobtnala do obřích rozměrů. Čilé spekulace o Forejtově konci na Hradě v pondělí notně přikrmilo video, které zachycuje šéfa hradního protokolu, jak šňupe bílý prášek a oddává se masturbaci. V úterý Hrad oznámil, že Forejt končí ve funkci z osobních a zdravotních důvodů.

Našňupanej si honí péro? Ale kdeže. Humorné, vážné i mrazivé dozvuky konce Jindřicha Forejta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jindřich Forejt

„Je to jedno velké nedorozumění. Jindra jen občas hrával s kluky čáru!“ vtipkoval vysokoškolský pedagog Tomáš Klvaňa. „Jestli chcete dneska postrašit děcka, tak se vykašlete na čerta a pusťte jim tohle,“ škodolibě komentoval uniklé záběry z protokolářova soukromí teplický zastupitel Dominik Feri (TOP 09). „Ono trávit většinu času s Ovčáčkem, Mynářem a Nejedlým, taky bych si raději dal lajnu a pak se plácl penisem přes obličej,“ uznal Aleš Koňařík z eSports.cz.

Aktivista Jan Vrobel nevidí na Forejtově aféře nic tak moc dramatického. „To, že si ředitel odboru protokolu kanceláře prezidenta republiky našňupanej honí péro, mi jednak nevadí, jednak mě to nepřekvapuje (byť teda fakt, že to dělal, zatímco byl v místnosti jinej chlap, je zvláštní, ale život je pestrý a koneckonců potenciální ambasador ve Vatikánu musí být trochu svéráz). Co mi vadí, jsou lži, podvody a politická korupce na úkor občanů ČR a jejich bezpečnosti. A v tom je současný hradní tým naprosto děsivej. Kdyby byla na těch lidech masturbace a kokeš to nejhorší, byli by v podstatě ještě svatý,“ myslí si Vrobel.

Jaké bezpečnostní riziko hrozí občanům z Hradu, specifikoval například novinář Respektu Ondřej Kundra: „Je správné, že Forejt končí. Daleko zásadnější riziko je ale Martin Nejedlý. My novináři bychom měli vrhnout všechnu sílu na to ho rozkrýt.“

Anketa

Českem otřásá skandál šňupajícího Jindřicha Forejta. Bylo by na odstoupení, kdyby média zveřejnila nahrávku úplně opilého politika-těžkého alkoholika?

85%
15%
hlasovalo: 2600 lidí

Mnozí mají pro rozhodnutí Jindřicha Forejta skončit na Hradě pochopení. „Forejt rezignoval z osobních a zdravotních důvodů. Chápu. Osobně mně to, co se děje na Hradě, taky připadá nezdravý,“ podotkl novinář Petr Honzejk. Podobně se vyjádřil i Dalibor Balšínek: „Mám pro Forejta pochopení... Komu by na Hradě ze Zemana nehráblo.“

Balšínek vidí za Forejtovým koncem intriky. „Ten vlekař bez bezpečnostní prověrky a zkrachovalý překupník s ruským benzínem, jehož největší výkon byl, že zařízl Šloufa, jsou strachy bez sebe, že Zeman nebude kandidovat nebo že by nebyl zvolen. Jsou teď na misi, aby nebyli zase jen nuly. Bez Zemana totiž budou jen nuly. Nejdříve zkrotili Ovčáčka, teď se potřebují zbavit Forejta. Potřebují na někoho hodit Zemanovy průsery, které jsou jen Zemanovy průsery. Znám Jindru dlouho, Linda ho zná ještě líp, za Klause byl precizní úředník, člověk významného rodu, s čímž se pojí i typ odpovědnosti, kterému je někdy těžké porozumět. Ale nelitoval jsem ho, když nakonec musel dělat Zemanovi lokaje a musel i veřejně lhát. Lidi ho neměli moc rádi a chápal jsem i proč. Ale distribuce toho videa je svinstvo hodné sviní. Voeyerská doba malých lidí,“ rozhorlil se na svém facebookovém profilu.

Zveřejnění kompromitujícího videa nadzvedlo ze židle i šéfredaktora Svobodného fóra Pavla Šafra. „Účelové šíření kompromitujícího videa je absolutně nepřijatelnou sprosťárnou. Hlídací pes se opravdu plete, když píše, že je pan Forejt bezpečnostním rizikem. Bezpečnostním rizikem je ten, který to kompro předal Hlídacímu psu. Pro společnost je stokrát nebezpečnější slídění, udávání a šíření kompromitujících materiálů v médiích než to, že někdo šňupe. Jestli někdo z okruhu prezidenta bere opravdu drogy, tak se to v civilizované společnosti řeší za zavřenými dveřmi. A za šíření sexuálního kompra by se ten, kdo takové snímky pořizuje a kdo je šíří, měl opravdu zavřít. Je na tom vidět, že tady prostě vládne lůza, která používá metody StB. Řeči, že se to muselo zveřejnit, protože pan Forejt je vydíratelný, jsou falešné. Žádný slušný člověk nic takového nezveřejňuje,“ míní Šafr.

Redaktor iDNESu Josef Kopecký hovoří o šílenosti. „Četl jsem teď ten text, který o panu Forejtovi napsal Hlídací pes. Zvedl se mi žaludek a docela mi vadí, že lidi především nezajímá, kdo přesně natáčel pana Forejta v jeho bytě – ty věci, které jsou tam popisovány, nejsou trestné. Připadá mi úplně šílené, že žijeme v zemi, kde nás někdo točí v našich domovech a pak se s tím obchoduje. A nevíme, jestli k tomu není zneužívána nějaká tajná služba. Což by bylo ještě o něco šílenější,“ děsí se Kopecký.

Humor došel i Martinu Čabanovi z E15: „Nabízí se toho hodně, ale nějak mi dnes fóry nejdou přes pysky. Spíš se mi chce napsat Je suis Forejt. Neuvěřitelná poprava.“

Fotogalerie: - Tak šel čas s Jindřichem Forejtem

Prezident Zeman s šéfem hradního protokolu Jindřic...
Miloš Zeman s šéfem hradního protokolu Jindřichem ...
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval na Pražsk...
Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt
Jindřich Forejt před libereckým krajským úřadem
Jindřich Forejt ukazuje dary pro francouzské předs...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…