Návrat k původnímu registru vozidel se nekoná, prohlásil Dobeš

12.07.2012 20:00 | Zprávy
autor: vfe

Návrat k původnímu centrálnímu registru vozidel se nekoná. Provozovatel nového systému - společnost ATS-Telcom - fungování registru vylepšila a ten je nyní mnohem rychlejší. Ve čtvrtek to na setkání s novináři řekl ministr dopravy Pavel Dobeš. Dílčí chyby, které v současném systému přetrvávají, má podle něho dodavatel systému opravit. "Systém zítra fungovat bude," zdůraznil podle ČTK Dobeš na tiskové konferenci.

Návrat k původnímu registru vozidel se nekoná, prohlásil Dobeš
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš

Ministerstvo dopravy prý už o přechodu k původní databázi neuvažuje, ačkoliv i na tuto eventualitu je připraveno. Cesta zpět ke starému registru by nevedla k nějakému výraznému zlepšení, uvedl Dobeš s tím, že proti středečnímu stavu se fungování registru výrazně zlepšilo. I přes toto zlepšení se ale ATS- Telcom nezbavila rizika, že po ní bude ministerstvo dopravy požadovat odškodnění. Smluvní pokuty za selhání registru bude se společností úřad řešit i nadále, uvedl ministr.

Více než polovina problémů, se kterými se registr potýkal, se už podle ministra podařilo odstranit. To ve čtvrtek údajně potvrdil i soudní znalec a dva odborníci z oblasti IT, které ministerstvo do úřadovny registru v Praze na Jarově vyslalo. Ti situaci monitorovali celý den.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…