Návštěvníci baru v České Skalici: Nelegály nechceme!

09.12.2015 14:41

Plných sto dvacet devět návštěvníků CD baru v České Skalici podepsalo petici proti omezování legálního hazardu v ČR. Novelu loterijního zákona bude zítra projednávat Senát. Petenti nesouhlasí s prohibiční vyhláškou, kterou před časem město přijalo. Obávají se rozšíření nelegálního hazardního hraní ve městě, kde s legálním hazardem nebyly nikdy problémy.

Návštěvníci baru v České Skalici: Nelegály nechceme!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herna, ilustrační foto
reklama

Petenti uvádějí, že jim jsou známy patologické jevy spojené s provozem loterií. Jenže zákazová vyhláška i schválení loterijní novely přinese do města nekontrolovatelný, nelegální a neregulovaný provoz hazardu a loterií v černých hernách. Žádná prohibice podle nich nikdy nepřinesla nic dobrého. Rozpočet města Česká Skalice bude ochuzen. Majitelka zmíněného CD baru Kateřina Bořková PL řekla, že prohibiční vyhláška, která začne platit od 1. ledna 2016, je pro ně likvidační. „Podnikáme na základě povolení Ministerstva financí. Do naší provozovny jsme realizovali nemalé investice. Podepsali jsme smlouvy o provedení práce na dobu neurčitou, smlouvy o nájmu s provozovateli loterií a jiných podobných her, zavázali jsme se k odběru zboží i služeb. Jedná se o firmy pro nás nezbytné. Kupříkladu pivovary. Nyní přijdeme o plánovaný zisk, někde budeme nuceni platit nemalé penále. Nelegálové se nám budou jenom zeširoka smát,“ dodala.

Českoskalická radnice pod vedením starosty Martina Staňka se ohledně hazardu vyznačuje bohorovností. Na dotaz PL, zda je město připraveno na případné soudní spory, které v dané věci mohou nastat, neboť EU již zahájila řízení o slučitelnosti zákazových vyhlášek s evropským právem, odpověděl: „Ano, pokud dojde k soudnímu sporu s EU, který by případně následoval po jednání českého státu, je město připraveno se hájit. Rád bych připomněl, že omezení hazardu se netýká pouze České Skalice, ale dalších stovek měst. Celá problematika se bude muset řešit celoplošně.“

Bývalý dlouholetý starosta města a exsenátor Petr Fejfar se obává, že nájezd nelegálního hazardu do města je otázkou velmi krátkého času. Nahraje tomu fakt, že Česká Skalice leží na frekventované trase do Polska. „Současná radnice je mimo reál. Jedou na vlně hloupého populismu. Myslím, že vám jsem před časem řekl, že ti, kterým hazard zničil život, byli blázny již předtím. Na tom si stojím. Žádná prohibice nikdy ničemu neprospěla. Že to na radnici nevědí, mne nepřekvapuje,“ uvedl pro PL Fejfar.    

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Josef Petrů
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…