Ne, nebojte se! Chovancovi lidé vyjmenovali, co všechno nebude smět dělat nové „antipropagandistické oddělení“

26.10.2016 14:28

Ministerstvo vnitra České republiky seznámilo veřejnost na svých oficiálních internetových stránkách s nově vznikajícím útvarem nesoucím název Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám.

Ne, nebojte se! Chovancovi lidé vyjmenovali, co všechno nebude smět dělat nové „antipropagandistické oddělení“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spontánní pietní akce za oběti teroristických útoků v Paříži před francouzskou ambasádou v Praze

Vznik tohoto centra podle informací ministerstva iniciovala doporučení vycházející z předběžných závěrů několika kapitol Auditu národní bezpečnosti. Ten podle všeho hodnotí různé druhy hybridních hrozeb, mimo jiné i terorismus, jako závažnou hrozbu pro vnitřní bezpečnost státu.

O zřízení centra rozhodl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) na jaře 2016. Pracoviště začne působit 1. ledna příštího roku. Nepůjde však o žádný nový úřad, pracoviště vznikne v rámci již existujícího odboru. 

Původní text ZDE.

A jaká bude pracovní náplň Centra? „Půjde ve své podstatě o odborné analytické a komunikační pracoviště. Činnost Centra bude vzhledem ke gesci ministerstva vnitra spočívat v monitorování hrozeb spojených přímo s vnitřní bezpečností státu, což předpokládá celkem široké pole hrozeb a potenciálních incidentů v oblasti terorismu, útoků na měkké cíle a bezpečnostních aspektů migrace, extremismu, hromadných akcí, narušování veřejného pořádku a různé trestné činnosti, ale právě i dezinformačních kampaní se vztahem k vnitřní bezpečnosti státu. Na základě monitoringu bude centrum detekované problémy vyhodnocovat a přicházet s návrhy věcných i legislativních řešení, která bude v případě potřeby i realizovat. Zároveň se bude věnovat šíření odborných informací a osvětě o daných problémech směrem k laické i odborné veřejnosti,“ píše ministerstvo s tím, že centrum nebude novým bezpečnostním sborem ani zpravodajskou službou ani orgánem činným v trestním řízení.

„Centrum nebude vnucovat lidem pravdu ani provádět cenzuru. Nebude z internetu ani z tištěných médií odstraňovat žádný obsah. Bude pracovat primárně s otevřenými zdroji dostupnými každému a bude i otevřeně komunikovat s občanskou společností, médii a dalšími subjekty. Centrum nebude nikoho ‚zavírat do vězení‘, ‚vyslýchat‘ nebo s někým vést jakákoli řízení,“ uzavírá ministerstvo. Centrum podle něj nebude ani šířit ničí propagandu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…