Ne, žádný byt nemám. Prodejte mi obecní. Arenberger má další průšvih

19.05.2021 8:47

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Petr Arenberger je až po uši v problémech. Dostal se do nich poté, co vyšlo najevo, že jaksi opomněl uvést ve svém majetkovém přiznání, že vlastní desítky nemovitostí. A to je teprve začátek. Otázek kolem majetku ministra Arenbergera totiž přibývá. Zdá se totiž, že ministr nemluvil pravdu, když vstoupil do privatizace bytu na Praze 1, který nakonec získal.

Ne, žádný byt nemám. Prodejte mi obecní. Arenberger má další průšvih
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval prof. MUDr. Petra Arenbergera ministrem a pověřil ho řízením Ministerstva zdravotnictví

Anketa

Považujete Srby za bratrský národ?

96%
4%
hlasovalo: 13319 lidí

Šéf resortu zdravotnictví za hnutí Andreje Babiše je již čtvrtým ministrem zdravotnictví za posledních 12 měsíců. Nesedí na ministerstvu ještě ani sto dní a už se pod ním houpe křeslo. Především dvě předvolební opoziční koalice požadují Arenbergerův konec v úřadu.

Ministr totiž jaksi opomněl ve svém majetkovém přiznání uvést, že vlastní desítky nemovitostí. Jednu z nich navíc pronajímá Fakultní nemocnici Královské Vinohrad, kterou před příchodem na ministerstvo řídil. Vyšlo také najevo, že ve své soukromé klinice prováděl studie, které se běžně provádí v nemocnicích. Peníze z těchto studií tak nešly do rozpočtu vinohradské nemocnice, ale do Arenbergerovy kapsy. Jedná se o desítky milionů korun.

K dovršení všeho teď navíc televize Seznam uvedla, že Arenberger nemluvil pravdu, když usiloval o byt na Praze 1, v němž jeho klinika sídlí. Byt byl z obecního fondu převeden za 11,5 milionu korun a jedna z podmínek převedení byla, že žadatel nebude vlastnit v Praze a ve Středočeském kraji žádnou nemovitost. Arenberger v roce 2018 úředníkům tvrdil, že ani v Praze, ani ve Středočeském kraji žádnou nemovitost nevlastní. Vlastnil jich však desítky.  

„V dokumentu nazvaném ‚Záměr prodeje bytu č. 1604/7 v objektu č.p. 1604 Bolzanova 7 v souladu se Zásadami pro prodej bytů jejich oprávněným nájemcům‘ se přímo uvádí, že Petr Arenberger nevlastní v Praze ani ve Středočeském kraji žádnou nemovitost,“ napsal server.

Arenbergerovo tvrzení

reklama

autor: mp

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo chce válku? Někomu přeskočilo? Babiš to rozsekl

22:31 Kdo chce válku? Někomu přeskočilo? Babiš to rozsekl

My fakt pošleme naše syny do války? Někomu přeskočilo, ne? Lídr opozičního parlamentního hnutí ANO A…