Ne, žádný byt nemám. Prodejte mi obecní. Arenberger má další průšvih

19.05.2021 8:47

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Petr Arenberger je až po uši v problémech. Dostal se do nich poté, co vyšlo najevo, že jaksi opomněl uvést ve svém majetkovém přiznání, že vlastní desítky nemovitostí. A to je teprve začátek. Otázek kolem majetku ministra Arenbergera totiž přibývá. Zdá se totiž, že ministr nemluvil pravdu, když vstoupil do privatizace bytu na Praze 1, který nakonec získal.

Ne, žádný byt nemám. Prodejte mi obecní. Arenberger má další průšvih
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval prof. MUDr. Petra Arenbergera ministrem a pověřil ho řízením Ministerstva zdravotnictví

Anketa

Považujete Srby za bratrský národ?

96%
4%
hlasovalo: 13155 lidí

Šéf resortu zdravotnictví za hnutí Andreje Babiše je již čtvrtým ministrem zdravotnictví za posledních 12 měsíců. Nesedí na ministerstvu ještě ani sto dní a už se pod ním houpe křeslo. Především dvě předvolební opoziční koalice požadují Arenbergerův konec v úřadu.

Ministr totiž jaksi opomněl ve svém majetkovém přiznání uvést, že vlastní desítky nemovitostí. Jednu z nich navíc pronajímá Fakultní nemocnici Královské Vinohrad, kterou před příchodem na ministerstvo řídil. Vyšlo také najevo, že ve své soukromé klinice prováděl studie, které se běžně provádí v nemocnicích. Peníze z těchto studií tak nešly do rozpočtu vinohradské nemocnice, ale do Arenbergerovy kapsy. Jedná se o desítky milionů korun.

K dovršení všeho teď navíc televize Seznam uvedla, že Arenberger nemluvil pravdu, když usiloval o byt na Praze 1, v němž jeho klinika sídlí. Byt byl z obecního fondu převeden za 11,5 milionu korun a jedna z podmínek převedení byla, že žadatel nebude vlastnit v Praze a ve Středočeském kraji žádnou nemovitost. Arenberger v roce 2018 úředníkům tvrdil, že ani v Praze, ani ve Středočeském kraji žádnou nemovitost nevlastní. Vlastnil jich však desítky.  

„V dokumentu nazvaném ‚Záměr prodeje bytu č. 1604/7 v objektu č.p. 1604 Bolzanova 7 v souladu se Zásadami pro prodej bytů jejich oprávněným nájemcům‘ se přímo uvádí, že Petr Arenberger nevlastní v Praze ani ve Středočeském kraji žádnou nemovitost,“ napsal server.

Arenbergerovo tvrzení

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Doufali jsme ve víc, ale...“ Zatímco Fiala s Pekarovou opodál rozdávali noviny, my jsme v Liberci zpovídali kandidáty SPOLU

20:53 „Doufali jsme ve víc, ale...“ Zatímco Fiala s Pekarovou opodál rozdávali noviny, my jsme v Liberci zpovídali kandidáty SPOLU

„Když to řeknu pocitově, zaznamenali jsme před pár lety, před covidem, na Letné obrovské davy lidí, …