Nebezpečný Rakušanův Kolín? Vymlácený Penny Market. „Večer jde ven jen sebevrah“

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

03.08.2023 12:17 | Kauza
autor: Radim Panenka

Ve středočeském Kolíně je živo. Město, které léta ovládal nynější ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), aktuálně řeší poslední incident, kdy skupina „výrostků“ zdemolovala část vybavení tamního Penny Marketu včetně vchodových dveří. Opoziční politici kritizují vedení města, že slibovanou bezpečnost podceňuje. Starosta Kolína Michael Kašpar naopak uvádí, že město posiluje hlídky i kamerový systém.

Nebezpečný Rakušanův Kolín? Vymlácený Penny Market. „Večer jde ven jen sebevrah“
Foto: Archiv PL
Popisek: Snímek z videa zachycujícího celý incident

Heslo „Děláme Kolín bezpečný“ si v těchto dnech zřejmě opakuje nejeden obyvatel města. Zvláště pak lidé, kteří nedávno v místním Penny Marketu byli svědky divoké scény, na jejímž konci byl zběsilý úprk skupiny mladých výtržníků poté, co se je obsluha obchodního domu snažila zadržet do příjezdu policejní hlídky. 

„Pusťte ho! Jdi do pí*i ty vole… Ku*va, nechte ho! Pusťte ho!“ ozývá se křečovitý křik z videa od mladé dívky pobíhající mezi obsluhou supermarketu a svými kumpány, kteří byli s největší pravděpodobností přistiženi při krádeži. Proto obsluha Penny Marketu zavolala policejní hlídku a snažila se skupinku do jejího příjezdu zadržet tím, že uzavřela východ z budovy. 

Vzhledem k tomu, že se jednalo o klasické zatahovací skleněné dveře, zdržet je se nepovedlo. Mladí výtržníci se rozhodli, že příjezdu policie rozhodně vyčkávat nebudou a jali se demolovat dveře, díky čemuž se jim nakonec podařilo proniknout ven. Vše je zachyceno na videozáznamu, který níže přikládáme. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Důchod, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseblbnaentou , 03.08.2023 12:58:48
A s těmahle zmetkama se mám rozdělit o důchod.!!

|  21 |  0

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…