Nebudu druhý Fischer, ujišťuje Jiří Drahoš. Má to prý vymyšlené

16. 6. 2017 21:30

Bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš si před prezidentskými volbami věří. Jeho kampaň má podle něj gradovat. Neměl by tak skončit jako favorit minulé přímé volby prezidenta Jan Fischer, jenž podle něj vystřílel vše brzy. Řekl to serveru Aktuálně.cz.

Nebudu druhý Fischer, ujišťuje Jiří Drahoš. Má to prý vymyšlené
Foto: jiridrahos.cz
Popisek: Jiří Drahoš

Drahoš v současné době objíždí české kraje, včera například zavítal do Brna, den předtím do Plzně. Setkání se pak podobají těm, která s občany uskutečňuje současná hlava státu Miloš Zeman. Jen je podle serveru opatrnější. 

Neříká bonmoty, jeho vystupování je smířlivé, nevyslovuje ani jména svých odpůrců. Tedy až na hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Z jeho strany se totiž dočkal krátce po ohlášení kandidatury v rodném Jablunkově kritiky, že je „fikus“ a „šedá myš“. „Pak jsem dostával v esemeskách otázky, kolik jste tomu pánovi zaplatili, že vám dělal tak úžasnou reklamu,“ uvedl Drahoš v Brně.

Drahoš se však dočkal i kritiky za propagaci. A to přímo od svého dobrovolníka. „Já moc chci, abyste vyhrál, ale výraznější reklamu po Brně, že se tato debata koná, jsem neviděl,“ uvedl.

Na to konto se vědec rozhovořil o přepáleném startu kampaně Jana Fischera před čtyřmi lety. „Kampaň máme domyšlenou tak, aby gradovala,“ uvedl Drahoš. Zároveň však dodal, že to ale neomlouvá skutečnost, že by mohla být akci v Brně učiněna větší reklama. 

Původní text ZDE.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

V diskusi pak Drahoš hovořil například o přijetí eura, k němuž nemá jasný názor. „Nemám nic proti tomu, abychom euro zavedli, ale největší problém je velký rozdíl mezi kurzem eura a paritou kupní síly,“ míní. Jasněji však hovoří o tom, zda by jmenoval vládu KSČM, vyhrála-li by ve volbách. „Ne,“ řekl s tím, že komunisté nejsou podle něj demokratická strana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…