Nebudu se dívat na NHL s ruskými hráči, dupnul si Hašek. „To je každému jedno,“ padl smíchy Adamec

07.10.2022 21:21 | On-line

Režisér Jiří Adamec shrnul aktuální dění v pořadu Podtrženo, sečteno na XTV.cz u moderátora Luboše Xavera Veselého. Hovořilo se mimo jiné o Dominiku Haškovi, ale také o odletu katarského emíra z Česka.

Nebudu se dívat na NHL s ruskými hráči, dupnul si Hašek. „To je každému jedno,“ padl smíchy Adamec
Foto: Repro XTV
Popisek: Televizní režisér Jiří Adamec

„Na NHL s Rusy v Praze koukat nebudu. Ať má tato akce nejhorší možnou reklamu,“ nechal se slyšet hokejový brankář Dominik Hašek – a právě jeho slova nyní režisér Adamec okomentoval. „Já si myslím, že je každému jedno, co bude dělat Dominik Hašek v den, kdy tady bude NHL zápas v hokeji,“ řekl Adamec.

„Je to nesmysl. Tihle chlapci, kteří hrajou hokej, nemůžou za to, že Rusové vedou na Ukrajině válku, dodal Adamec. To, že se k tomu připojil i ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti), ho nepřekvapilo. „Problém je v tom, že to přeci není produkt zdravého rozumu. Já přece nemohu trestat kanadské hokejisty, klub NHL za to, že má několik let angažované vynikající ruské borce, kteří v tom manšaftu hrají několik let a jsou tam nejlepší. To je má vyhnat, nebo jim má dát flintu a mají jít bojovat na Ukrajinu, nebo jak si to představují tihle lidé?“ zeptal se Adamec.

 

 

„Mně přijde nenormální, že se takovýhle člověk otočí na tu politickou notu v tom všem,“ pozastavil se pak Veselý. „Všichni máme chorobu. A ta choroba spočívá v tom, že přijde okamžik, kdy se domníváme, že všemu rozumíme, že jsme nejlepší na světě. A že cokoliv si myslíme o čemkoliv, my, já, tak že to je to nejlepší, co se o tom dá vymyslet. Možná se to stalo Dominikovi,“ dodal.

Dalším tématem byl předčasný odlet katarského emíra z Česka. „Něco se přihodilo na Hradě?“ zeptal se Adamec, načež Veselý odpověděl, že se prý nakonec na poslední chvíli rozhodlo, že nebude mít přístup na jednání politických evropských špiček. „A to mu nikdo předem neřekl, že je to jednání evropských špiček a že Katar není Evropa?“ zeptal se Adamec. Veselý však tvrdil, že katarský emír byl původně pozván. 

„Je to minimálně diplomatický průšvih. A že my jako taková malá země z prostředku Evropy bychom si takovéto diplomatické průšvihy měli nedovolovat,“ dodal Adamec, že v Kataru mají plyn a naftu, což my možná budeme potřebovat. „Oni to mohou prodat kamkoliv, protože o jejich produkty, o plyn a naftu, bude zájem na padesáti místech světa, takže oni to prodají bez problémů a Česká republika může topit papírem,“ dodal.

Koalice Spolu v tomto týdnu oznámila, že nepostaví svého prezidentského kandidáta – podpořila Danuši Nerudovou, Petra Pavla a Pavla Fischera. „ODS, aby měla nějakou šanci, alespoň teoretickou, tak si musí postavit koalici…“ řekl ironicky nejprve Jiří Adamec. „Protože si ODS pod vedením pana premiéra Fialy netroufá na to, že by to dokázala sama. Ta strana se hodně změnila, hodně proměnila. Je to jiná strana, nežli tomu bývalo za Václava Klause. A nemá nic jistého,“ zhodnotil následně ODS Adamec.

„Soud již rok řeší možné omezení svéprávnosti Zemana,“ sdělil další téma Veselý. Adamec se k tomu vyjádřil, že jde o boj o moc. „V době, kdy usiloval Senát a jeho vedení o zbavení svéprávnosti prezidenta Zemana, o nic jiného nemohlo jít, než o boj o moc. Hezké to není,“ podotkl. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hokejové zlato: Tvrdé vyřízení účtů ze strany ČT

8:17 Hokejové zlato: Tvrdé vyřízení účtů ze strany ČT

Český hokejový tým v neděli večer vybojoval proti švýcarskému týmu zlatou medaili na mistrovství svě…