Nečas a Radičová přijdou na konferenci k 60. výročí Rádia Svobodná Evropa

05.05.2011 6:52 | Zprávy

Konference s názvem Svobodně! o historii Rádia Svobodná Evropa k 60. výročí zahájení vysílání do Československa se ve čtvrtek v Senátu zúčastní premiér Petr Nečas a slovenská premiérka Iveta Radičová. Konference se koná v rámci speciálního projektu, který k výročí přichystal Český rozhlas.

Nečas a Radičová přijdou na konferenci k 60. výročí Rádia Svobodná Evropa

Pozvání na čtvrteční akci přijali mimo jiné také viceprezident Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL) John O'Sullivan nebo bývalý ředitel československé redakce RFE Pavel Pecháček.

Vzpomínka na Peroutku nebo agenta Minaříka

Rádio RFE/RL začalo v češtině vysílat 1. května 1951. Prvním ředitelem jeho českého oddělení byl známý český novinář Ferdinand Peroutka. Několik prvních desetiletí vysílalo z Mnichova, od roku 1994 pak z Prahy.

Jeho česká redakce se o rok později připojila k Českému rozhlasu jako Český rozhlas 6 / Rádio Svobodná Evropa. V září 2002 jeho činnost skončila. Původní české vysílání se poté stalo součástí Českého rozhlasu jako samostatná stanice Český rozhlas 6.

Související:

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šichtařová varovala před dopady Green Dealu. Vládní poradce Křeček se posmíval

19:53 Šichtařová varovala před dopady Green Dealu. Vládní poradce Křeček se posmíval

Ekonomka Markéta Šichtařová je podle ekonoma Štěpána Křečka „známá alarmistka“ a její předpovědi jso…