Nečas a Radičová přijdou na konferenci k 60. výročí Rádia Svobodná Evropa

05.05.2011 6:52 | Zprávy

Konference s názvem Svobodně! o historii Rádia Svobodná Evropa k 60. výročí zahájení vysílání do Československa se ve čtvrtek v Senátu zúčastní premiér Petr Nečas a slovenská premiérka Iveta Radičová. Konference se koná v rámci speciálního projektu, který k výročí přichystal Český rozhlas.

Nečas a Radičová přijdou na konferenci k 60. výročí Rádia Svobodná Evropa

Pozvání na čtvrteční akci přijali mimo jiné také viceprezident Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL) John O'Sullivan nebo bývalý ředitel československé redakce RFE Pavel Pecháček.

Vzpomínka na Peroutku nebo agenta Minaříka

Rádio RFE/RL začalo v češtině vysílat 1. května 1951. Prvním ředitelem jeho českého oddělení byl známý český novinář Ferdinand Peroutka. Několik prvních desetiletí vysílalo z Mnichova, od roku 1994 pak z Prahy.

Jeho česká redakce se o rok později připojila k Českému rozhlasu jako Český rozhlas 6 / Rádio Svobodná Evropa. V září 2002 jeho činnost skončila. Původní české vysílání se poté stalo součástí Českého rozhlasu jako samostatná stanice Český rozhlas 6.

Související:

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…