Nečas hodlá vyhovět VV: Kalouskovy dny jsou sečtené. Kalousek to popřel

13.04.2011 20:06

AKTUALIZOVÁNO Premiér Petr Nečas hodlá vyhovět požadavkům Věcí Veřejných. S demisí ministrů Fuksy, Kalouska a Vondry bude pravděpodobně souhlasit.

Nečas hodlá vyhovět VV: Kalouskovy dny jsou sečtené. Kalousek to popřel

Premiér Petr  Nečas hodlá myšlenku vlády "čistého stolu" dodržet do důsledku. Vládní krizi a zákulisní hašteření chce vyřešit kompletní rekonstrukcí vlády tak, aby mohla úspěšně dokončit rozpracované a plánované vládní reformy a získal zpět důvěru.  

Z vládního kabinetu chce odvolat nejen ministry Věcí veřejných, ale i ministra financí Miroslava Kalouska, ministra obrany Alexandra Vondru i ministra zemědělství Ivana Fuksu, jak požadují Věci veřejné.

"Petrovi došla trpělivost, zvláště po dnešním sektání s ministrem dopravy v demisi Vítkem Bártou poté, co nenalezli společné řešení ohledně budoucího řízení a obsazení resortu ministertva vnitra. Véčka prý nechtějí o vnitro přijít, a neustoupí," řekl redakci serveru První zprávy.cz dobře informovaný zdroj z blízkého premiérova okolí, který si však z důvodů bezpečnosti o svoji rodinu nepřál být jmenován.

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek informaci nicméně pro ParlamentníListy.cz popřel. "Nemyslím si to. Ta zpráva není pravdivá," uvedl pro ParlamentníListy.cz ministr financí.

SLEDUJEME téma: Vládní krize

"Premiér je přesvědčen, že tento jeho zvažovaný krok je jediným možným řešením pro zachování koaličního projektu. Je mu jasné, že tento překvapivý tah vyvolá nejspíš velké emoce zvláště u koaličního partnea TOP 09, nicměně věří, že pokud předseda Karel Schwarzenberg myslí realizování vládních reforem vážně, pak na toto řešení jistě přistoupí, stejně tak jako i předseda Věcí veřejných Radek John," dodal zdroj.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

15:48 Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

REPORTÁŽ Na náměstí Altmarkt v Drážďanech probíhaly od dvou hodin odpoledne oslavy čtvrtých narozeni…