Nečas je manažerský nedouk, míní Grebeníček. Měl by padnout

06.07.2012 8:27

Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček (KSČM) se vrací k bleskovému odvolání exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS). Tvrdí, že premiér nahrazuje neschopné mistry ještě horšími a jde přitom na ruku stranickým kmotrům, což ukazuje na to, že je sám neschopným manažerem. Za manažerské selhání přitom odvolal právě Pospíšila, což svědčí o tom, že by měl sám odstoupit.

Nečas je manažerský nedouk, míní Grebeníček. Měl by padnout
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Někdejší předseda KSČM a poslanec Miroslav Grebeníček poukazuje na to, že většina české společnosti pravicovému kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) nevěří a není se čemu divit. Nečas podle komunistického zákonodárce dokazuje, že sám absolutně nezvládá to, za co odvolává své ministry.

Prokorupční vláda

„Zůstává-li dnes ve vládě zkompromitovaný místopředseda ODS a ministr obrany Vondra s aférou Promopro a pandurů za zády, je to víc než jen doklad manažerské hlouposti předsedy vlády, je to přímý důkaz nedůvěryhodnosti samotného premiéra. Je-li pak právě v době zvýšení aktivity policie a justice a v době zahájení účinnějšího vyšetřování velkých kauz typu CASA, OKD a Mostecká uhelná, a nikoli dříve odvoláván ministr Pospíšil, dokresluje to politický styl předsedy ODS a vlády. Jsem přesvědčen, že je čas, aby po Pospíšilovi, za kterým se táhne stín Topolánka, Čunka a Vesecké, odešel manažersky neschopný a podobnými stíny zatížený předseda prokorupční, klientelistické vlády,“ hřímá Grebeníček.

Ve prospěch pádu Nečasovy vlády svědčí podle Grebeníčka i to, že Pospíšilovo odvolání není ani zdaleka jediným pochybným odvoláním. Spekuluje se o tom, že za Pospíšilovým pádem stály zájmy kmotrů ODS, kteří si interpretují spravedlnost po svém. Podle komunistického zákonodárce mají totiž strach, že po „politicky dovolené“ kauze Davida Ratha vyrazí policie i na ně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo

23:57 Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo

Ministryně financí Alena Schillerová ve středu na schůzi Sněmovny před hlasováním o nedůvěře vládě r…