Nečas k odsouzení své ženy: Z hlediska zdravého rozumu vznáším otázku...

22.01.2017 16:00

Expremiér ODS Petr Nečas trvá na tom, že je jeho žena Jana Nečasová – dříve Nagyová – absolutně nevinná v kauze zneužití vojenské rozvědky. Expremiér v rozhovoru pro server Česká justice zdůraznil, že jeho současná choť se nikdy nedostala k žádným materiálům tajných služeb, takže nemůže souhlasit s podmíněným trestem v délce roku a půl, který jí byl soudem uložen.

Nečas k odsouzení své ženy: Z hlediska zdravého rozumu vznáším otázku...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová s manželem

Soud vůbec poprvé uznal vinnou manželku expremiéra Petra Nečase Janu Nečasovou. Za vyzrazení informací Bezpečnostní informační služby ženě uložil rok a půl podmíněně. Nečasová navíc nesmí vykonávat po tři roky práci, ve které by přišla do styku s utajovanými informacemi.

Nečas verdikt soudu jednoznačně odmítl. „S rozsudkem zásadně nesouhlasíme. Moje žena se ani v tomto, ani v jakémkoliv jiném případě k materiálům zpravodajských služeb ať již přímo, či nepřímo nedostala, tyto informace nikdy neměla, a tudíž je nemohla ani vyzradit,“ konstatoval expremiér.

Pokud obžaloba, potažmo soud tvrdí něco jiného, mělo by to být prokázáno nade vší pochybnost. Nečas prý nechápe, jak soud dospěl k myšlence, že jeho choť mohla vyzradit něco, o čem nic nevěděla. Zvlášť s přihlédnutím k tomu, že v odposleších, které byly použity, je slyšet expremiérovu choť, ostatní se o ní jen baví.  

„Vzhledem k tomu, že odposlechy zazněly veřejně, nemohou ani z principu obsahovat jakoukoliv utajovanou skutečnost... Jen z hlediska zdravého rozumu vznáším otázku, zda je možné v demokratickém právním státě odsoudit někoho pouze na základě odposlechnutého rozhovoru, kterého se navíc osobně neúčastní,“ podotkl Nečas.

Celý rozhovor naleznete zde.

Jana Nečasová čelí obviněním i v dalších kauzách, které se řeší od chvíle, kdy policisté dnes již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty zasahovali na Úřadu vlády v létě 2013. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …