Nečas musí odejít, říká k sKartám Sobotka. Jinak se prý stane alibistou roku

28.03.2013 11:54

Premiér Petr Nečas oznámil, že je nakloněn definitivnímu ukončení celého projektu sociálních karet. Levicová opozice to vítá, ale šéf ČSSD Bohuslav Sobotka připomíná, že předseda vlády držel údajně nesmyslné reformy exministra Jaromíra Drábka při životě až příliš dlouho a pokud sám uznal jejich pomýlenost, měl by odstoupit. Komunisté naznačují, že se Nečas podbízí voličům před volbami.

Nečas musí odejít, říká k sKartám Sobotka. Jinak se prý stane alibistou roku
Foto: Ladislav Carda
Popisek: V Ostravě začal 37. sjezd ČSSD

Stínový premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v reakci na premiérovo přání připomíná, že sociální demokraté kritizovali projekt sociální karty od samého začátku. A nebyl to jen projekt sociálních karet, kritizovala např. také projekt Donez, který nezaměstnaným uložil povinnost hlásit se na poštách.

"Připomínáme, že kromě sKaret skončila veřejná služba i tzv. Donez. Premiér Nečas se nemůže tvářit, že všechny chybné a chaotické reformy bývalého ministra Drábka neprosazoval a neudržoval do poslední chvíle při životě. Měl by uznat i vlastní odpovědnost a rezignovat. Jinak mu plně naleží titul Alibista roku," tvrdí Sobotka.

Komunistická poslankyně mluví o penězích pro Drábkovy kamarády  

Ukončení projektu "sockaret", o němž mluvil premiér Nečas, přivítala i komunistická poslankyně Miroslava Vostrá. Snaha zrušit sociální karty podle poslankyně přišla za pět minut dvanáct, a nabízí se navíc otázka, zda se tak neděje jen proto, že se blíží velký volební rok 2014, kdy proběhnou volby do sněmovny, do Evropského parlamentu i do obecních zastupitelstev.

"Zřejmě ODS i TOP 09 pochopily, že tíha zatížení občanů už je neúnosná a začínají být tzv. volebně laskaví k národu. Je smutné, že toto premiér nepochopil dříve. SKarta je vše jiné, nežli projekt pomáhající a usnadňující výplaty sociálních dávek. SKarta znamená vyhození finančních prostředků oknem či do kapes kamarádů bývalého ministra Drábka," míní poslankyně Vostrá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

21:02 Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…