Nečas po schůzce s Barrosem ocenil spolupráci s EK kvůli eurodotacím

03.04.2013 15:31

Premiér Petr Nečas (ODS) dnes po setkání s předsedou Evropské komise José Barrosem ocenil spolupráci s komisí i jednotlivými komisaři při české snaze dosáhnout transparentního a efektivního čerpání evropských fondů. Na společné tiskové konferenci pak Barroso, který je na dvoudenní návštěvě ČR, zdůraznil, že peníze z evropských fondů jsou důležité pro "dobro českých občanů, regionů i českých firem".

Nečas po schůzce s Barrosem ocenil spolupráci s EK kvůli eurodotacím
Foto: Petr Kupka
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

"Jak jistě víte, Česká republika měla, má a obávám se, že stále ještě bude mít jisté potíže v oblasti čerpání kohezních fondů," prohlásil před novináři Nečas. Od loňska je kvůli chybám zastavené čerpání několika operačních programů, nyní Ministerstvo financí zastavilo další, především regionální programy. Hrozí tak jednak, že kraje budou muset samy zaplatit takzvané korekce, na nichž se zatím nehodlá podílet Ministerstvo financí, ale také, že ČR nevyčerpá všechny peníze, které by v tomto období vyčerpat mohla.

Barroso po schůzce s předsedou vlády uvedl, že se na nutnosti zlepšit české čerpání shodli. Evropské strukturální fondy jsou podle šéfa komise zásadní pro hospodářský růst České republiky.

Podle Nečase česká strana hodlá "dosáhnout velice transparentního a efektivního systému čerpání". O konkrétních detailech současných problémů však prý s Barrosem nehovořili, vyměnili si prý jen některé zkušenosti. Nečas připomněl, že Barroso je bývalý premiér Portugalska, tedy země, která je sama příjemcem evropských peněz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…