Nečas po vyvěšení vlajky EU na Hradě: Zveličuje se to, zahraniční politika se nemění

03.04.2013 16:28

Vyvěšení vlajky Evropské unie na Pražském hradě neznamená změnu české zahraniční politiky. Po jednání s předsedou Evropské komise José Barrosem to řekl premiér Petr Nečas.

Nečas po vyvěšení vlajky EU na Hradě: Zveličuje se to, zahraniční politika se nemění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

Předseda vlády a jeho ODS zastávají spíše zdrženlivý postoj k evropské integraci. Prezident Miloš Zeman, který Barrosa na vyvěšení vlajky EU na Hradě pozval, je naopak zastáncem vytvoření evropské federace. Podle Nečase se význam symbolického aktu zveličuje.

"To, zda vlaje ta nebo ona vlajka, neznamená nějakou změnu české politiky," odpověděl na dotaz Nečas. Podle něj je rozdíl, jestli se na Hrad pohlíží jako na úřední budovu, na níž vlajka EU běžně vlaje, nebo na "symbol tisícileté české státnosti, kde by tedy měla vlát pouze národní vlajka". "Jinudy ta dělící linka nevede a je z toho trošku zbytečně dělaná větší záležitost, než se patří," dodal premiér.

Prezident Zeman dnes také svým podpisem dokončil ratifikaci záchranného fondu pro ohrožené ekonomiky eurozóny. Spolu s vyvěšením vlajky i tento akt označil za důkaz, že ČR patří do hlavního proudu evropské integrace. Svým názorem se tak vymezil vůči oficiální vládní politice prosazované Nečasem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

12:00 Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

Mezi podporovatele Pirátů a STAN, kterými se strana chlubí, se nově zařadil herec Karel Zima. Na koa…