Nečas prý jede do Ruska. Kvůli Temelínu

18. 4. 2013 23:05

Premiér Petr Nečas se připravuje na jednu z nejdůležitějších zahraničních cest své premiérské éry. Podle informací deníku Insider by měl koncem května navštívit Rusko, konkrétně ve dnech 27. až 30. května.

Nečas prý jede do Ruska. Kvůli Temelínu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý premiér Petr Nečas
reklama

Deníku Insider to potvrdilo nezávisle na sobě několik zdrojů z diplomacie, z vlády, z okolí premiéra a také z byznysu. Podle některých z nich zatím není možné potvrdit oficiální termín cesty, protože je časově vzdálen a mohou ho například změnit neočekávané události.

Jeden z důvodů, proč Petr Nečas do Ruska míří, je stejný jako při jeho cestě do Spojených států amerických. Jde o vrcholící tendr na dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

Tohoto výběrového řízení se prostřednictvím svých dceřiných společností účastní vedle americko-japonského Westinghouse také ruská státní společnost Rosatom.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …