Nečas se s Obamou bavil i o Temelíně. Prý jen čtyři minuty

27. 10. 2011 22:58

Ačkoliv měl být podle některých Temelín hlavním tématem návštěvy premiéra Petra Nečase ve Washingtonu, v rozhovoru s Barackem Obamou se mu prý věnovali jen asi čtyři minuty. Americký prezident prý projekt podporoval.

Nečas se s Obamou bavil i o Temelíně. Prý jen čtyři minuty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
Rozhovor premiéra Petra Nečase s americkým prezidentem Barackem Obamou trval prý asi 45 minut, pouhé čtyři z něj se věnovaly jaderné elektrárně Temelín, jak řekl Nečas v ČT. Americká vláda podle jeho slov svůj projekt dostavby podporuje, stejně ale jako ruská nebo francouzská. „Nejlepší nabídka vyhraje," odmítl Nečas nějaký tlak.

Zároveň však připustil, že USA jsou v oblasti jádra špičkou. „Nechceme projekt postavit jen na nákladech," avizoval dál premiér, jak by měla dostavba vypadat. Pro něj je důležité například i to, aby byly zapojeny i české firmy nebo aby obě strany navzájem spolupracovaly ve vědě a výzkumu.

Související: Nečas řečnil v USA. Podle něj arabské jaro oslabilo moc Západu

„Musíme férově přiznat, že Česká republika nemá pro Spojené státy takový význam jako spojenectví s Británií nebo Spolkovou republikou Německo," připomněl premiér. Musíme prý Americe ukázat, jaký jsme seriózní a kvalitní spojenec.

Jako příklad uvedl Afghánistán. „Když ostatní snižují své jednotky v Afghánistánu, my je můžeme zvýšit," řekl na podporu Česka. „Neměli bychom sami sebe degradovat, že jde pouze o Temelín," uvedl s tím, že se s Obamou bavili i o ekonomické spolupráci EU a USA, o proběhlém summitu v Bruselu nebo o výcviku amerických vojáků na českém území.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

13:01 Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

Expert Trikolóry doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. se na blogu webu Aktuálně rozepsal o Istanbulské …