Nečasova vláda se nevěnuje, čemu má, míní kandidát Franz

19.08.2012 19:53

Vysokoškolský profesor a umělec Vladimír Franz se rozhodl kandidovat na prezidenta poté, co zaznamenal výraznou podporu na Facebooku. Kdyby přece jen do úřadu usedl, vláda Petra Nečase by mu nebyla úplně příjemná. Podle něj totiž řeší různé strategie než to, co skutečně má.

Nečasova vláda se nevěnuje, čemu má, míní kandidát Franz
Foto: archiv V. Franze
Popisek: Prof. JUDr. Vladimír Franz

„Nečasova vláda trpí neustálým jakoby roztříštěním. Tráví víc času vytvářením kuloárních a zákulisních strategií, než aby se věnovali tomu, čemu mají. Vím, že ministr je manažerská funkce, že třeba ministr zdravotnictví nemusí zrovna umět píchnout injekci, i když by to bylo dobré. Ale na druhou stranu by se tomu trošku mohli věnovat a starat se víc o svůj obor,“ uvedl v rozhovoru pro Aktuálně.cz Vladimír Franz.

Co se týče možnosti vlády opřené o komunisty, není tak přísný jako jeho soupeři Jan Fischer nebo Vladimír Dlouhý. „Nejsem žádný zastánce komunistické strany, ale na jedné straně může k volbám, na druhé je jí upíráno to ostatní. Byl bych strašně rád, kdyby občané měli rozum a k této situaci nedošlo. Aby prezident nebyl ten ubožák, na kterého se to všechno snese,“ vysvětluje Franz.

„Jako člověk bych to neudělal. Jako prezident... To je otázka nějakého jednání,“ míní. Systém úplně bez politických stran si představit nedokáže. „Pokud něco dlouho trvá, nemůžete to najednou škrtnout. Je to jako byste vzali nahého a postavili ho na severní pól,“ přirovnává.

Politici však podle něj sami o sobě často podléhají pokušení. „Lidé ve vysoké politice často propadnou dvěma věcem: jednak začnou být opojeni sami sebou a také se ocitnou ve skleněných zámcích,“ prohlásil Franz.

Sám tomu prý ve chvíli, kdy spatřil podporu na Facebooku, nepropadl. „Ale když tam máte najednou sedm tisíc lidí, tak se k tomu musíte nějak postavit. Pro mě to není tak, že jsem vyvolený a spadl jsem z nebe,“ uzavírá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ondřej Hejma přirovnal Pavla Novotného k... Ne, tohle starostovi neukazujte

13:24 Ondřej Hejma přirovnal Pavla Novotného k... Ne, tohle starostovi neukazujte

Již po pětadvacáté se novinář a komentátor Ondřej Hejma sešel v Podtrženo, sečteno s Lubošem Xaverem…