Nečasův poradce na Šafrově fóru: Zeman posvětil Babišovi výměnu ministrů velmi rychle. Za tím něco vězí...

11.04.2019 21:30 | Zprávy
autor: jma

Odvolání ministra dopravy Dana Ťoka a ministryně průmyslu Marty Novákové je podle Jiřího Sezemského znakem personální krize v hnutí ANO a signalizuje neprůhledné zákulisní dohody s Hradem. Uvedl to ve svém komentáři na webu Svobodné fórum šéfredaktora Pavla Šafra, známém svými kritickými názory na Andreje Babiše.

Nečasův poradce na Šafrově fóru: Zeman posvětil Babišovi výměnu ministrů velmi rychle. Za tím něco vězí...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

„Výměna Marty Novákové a Dana Ťoka odhaluje personální krizi ANO, jež nenaplnilo očekávání řízení státu odborníky. Pro Babiše jsou hlavními kritérii loajalita, snadná ovladatelnost a bezbřehý pragmatismus,“ uvedl Sezemský, někdejší nejbližší spolupracovník premiéra Petra Nečase.

Odvolání Ťoka a Novákové není podle Sezemského žádným velkým šokem, spíše je zarážející náhlé obrácení stanoviska prezidenta Zemana, který ještě nedávno oba nejvíce ohrožené členy vlády otevřeně bránil. „Je potřeba mu dát šanci. Vy si opravdu myslíte, že když dáte v pořadí asi devátého ministra dopravy, že tím zlepšíte situaci na dopravním poli?“ hájil Zeman Ťoka před několika týdny v MF Dnes.

„Stejně tak se hlava státu postavila za Novákovou, když se rozjížděla mediálně sebevražedná aféra s drahými mobilními daty. Zeman tehdy označil skandál za větší, než je ve skutečnosti,“ dokládá Sezemský Zemanův nedávný názor na odvolanou ministryni průmyslu.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Visegrádská čtyřka

Dobrý den, pane Sokole, co si myslíte o V4? Má vůbec ještě nějaký význam?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ztratil trpělivost a prozradil se.“ Majitel Seznamu se prořekl, všímá si expert

16:14 „Ztratil trpělivost a prozradil se.“ Majitel Seznamu se prořekl, všímá si expert

Ostrá slova, která vzbudila pozornost. Majitel Seznamu Ivo Lukačovič zaútočil na Andreje Babiše a va…