Nechá si Hamáček líbit všechno? Potopená ČSSD, zaznělo

28.05.2020 16:51

Komentátor deníku Forum24 Jiří Sezemský se zaměřil na předsedu ČSSD a ministra vnitra Jana Hamáčka. Podle něj totiž Hamáček rezignoval a potápí ČSSD.

Nechá si Hamáček líbit všechno? Potopená ČSSD, zaznělo
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Jan Hamáček na tiskové konferenci.
reklama

Sezemský se ve svém komentáři zaměřil na vulgaritu, kterou ministryně financí Alena Schillerová (ANO) adresovala vůči ČSSD a zachytila ji média. Podle jeho slov není tento výrok (Příště se na vás vyse*em) neuváženým přeřeknutím, ale vyjadřuje nedůstojnou pozici menšího koaličního partnera vlády ANO, která se projevila i v posledních dnech. „Jan Hamáček nereaguje a chystá si už únikovou cestu po očekávaném propadáku v krajských volbách,“ míní Sezemský. 

Anketa

Dokáží Hana Lipovská a Xaver Veselý něco skutečně změnit v ČT?

92%
8%
hlasovalo: 15566 lidí

Schillerová se za svůj výrok předsedovi ČSSD Hamáčkovi omluvila, prý si neuvědomila, co říká. „Dá se ovšem pochybovat, že by k omluvě došlo, kdyby tuto komunikaci nezveřejnil deník Blesk. Hamáček urážlivou etudu přešel a veřejně na ni nereagoval. Asi je už zvyklý a s ponižující rolí ČSSD se dávno smířil – nejpozději od svého názorového veletoče v loňské vládní krizi kolem jmenování ministra kultury,“ uvedl Sezemský. 

A všímá si i dalších věcí, které Hamáček nechal být. Například „trafiku“ pro končícího náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Nejprve tuto skutečnost kritizoval, zda se však odvážil k dotazu i na vládě, není známo. „V každém případě byla epidemiologova nová pozice schválena jednomyslně a bez Hamáčkova komentáře,“ vnímá Sezemský.

O rezignaci sociální demokracie pak podle něj svědčí i její netečný přístup k volbě tří členů Rady České televize v režii koalice ANO, KSČM, SPD a Trikolóry. „Zatímco ještě před rokem Hamáček vyhrožoval, že zvolením kontroverzního kandidáta SPD Michala Semína do méně významné Rady ČTK nemá vládní koalice smysl, a podařilo se mu Semínovu zvolení zabránit, dnes jen přihlíží ovládnutí televizní rady babišovsko-zemanovským blokem. Zjevně to už není jeho priorita,“ dodal Sezemský. 

„Hamáčkovy rezignované postoje mohou mít prozaičtější důvody. Pochopil, že ke zvýšení preferencí ČSSD nebude stačit ani jeho působení v koronavirové krizi, kdy komunikačně předčil chaotického premiéra Babiše. Propad voličského zájmu se po odchodu Bohuslava Sobotky nezastavil, na což má jistě vliv i lokajská role sociálních demokratů ve vládě ANO. Babiš pokračuje v luxování levicových voličů, nadále si neváhá přisvojovat veškeré zásluhy i domnělé úspěchy, a ostrakizuje z jeho pohledu ‚nebezpečnou‘ ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. O neradostných vyhlídkách svědčí interní průzkumy sociální demokracie k blížícím se říjnovým krajským volbám,“ dodává Sezemský a zabývá se i sněmovními kuloárovými informacemi, že si Hamáček připravuje únikovou cestu pro případ opuštění funkce šéfa strany. Podle všeho usiluje o post velvyslance v USA, kde by mohl nahradit Hynka Kmoníčka.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

15:43 „Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

Jiří Leschtina je veteránem českého komentariátu již od devadesátých let. Ani on proto nemohl odolat…