Nechci dělat straně problémy, oznámil ministr Krčál rezignaci. Hamáček rovnou vytáhl dámu, která jej má vystřídat

17.07.2018 15:12

Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčák předstoupil spolu se svým stranickým šéfem Janem Hamáčkem před novináře. Stejně jako dnes již bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) čelí Krčál podezření, že nepovoleně opisoval při tvorbě své diplomové práce. Odstoupí Krčál z funkce stejně, jako to udělala Malá? A kdo by v takovém případě vedl ministerstvo po něm?

Nechci dělat straně problémy, oznámil ministr Krčál rezignaci. Hamáček rovnou vytáhl dámu, která jej má vystřídat
Foto: ČT
Popisek: Petr Krčál

Krčál novinářům sdělil, že nad tvorbou bakalářské práce prožil mnoho hodin. Za normálních okolností by také otázku své bakalářské práce nepovažoval za problém, ale vzhledem ke stávající politické situaci se rozhodl opustit post šéfa MPSV. Nechce prý totiž ohrozit existenci vlády těsně poté, co získala důvěru.

„Ze všech těchto důvodů jsem dnes nabídl předsedovi naší strany Honzovi Hamáčkovi svoji rezignaci a později podám i demisi,“ prozradil Krčál s tím, že nechce vystavovat stresu ani sebe, ani svou rodinu. V minulosti prodělal onkologické onemocnění spojené se stresem a nechce nic podobného zažít znovu.

Hamáček Krčálovi poděkoval za odvedenou práci. Novinářům oznámil, že předseda vlády Andrej Babiš už o odchodu Petra Krčála z vlády ví. „Současně jsem ho informoval, že do funkce ministryně budu navrhovat paní Janu Maláčovou,“ prozradil Hamáček. Maláčová je ředitelkou jednoho z odborů na MPSV a je členkou ČSSD. Vedení resortu prý bude schopna převzít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podřezat Zemana jako svini, vyzývá funkcionář ODS. A s ním všechna „smradlavá prasata“, co podpořila zdanění církevních miliard

7:19 Podřezat Zemana jako svini, vyzývá funkcionář ODS. A s ním všechna „smradlavá prasata“, co podpořila zdanění církevních miliard

„Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini.“ Těmito brutálnimi slovy zaútočil na hlavu…