Nechci lidem lhát, řekl bavorský premiér. Distancoval se od slov Merkelové

30. 7. 2016 14:27

Bavorský premiér Horst Seehofer se podle informací agentury DPA distancoval od slov německé kancléřky Angely Merkelové, že Německo situaci s uprchlíky zvládne. Ačkoli nechce vyvolávat rozbroje mezi sesterskými politickými stranami CDU a CSU, nemůže prý veřejnosti lhát. Zprávu převzala ČTK.

Nechci lidem lhát, řekl bavorský premiér. Distancoval se od slov Merkelové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Znak Spolkové republiky Německo

Předseda bavorské zemské vlády Horst Seehofer se na uzavřeném jednání distancoval od slov německé kancléřky Angely Merkelové. Nevěří totiž, že Spolková republika může v současné chvíli zvládnout situaci s uprchlíky. Nechce prý vyvolávat napětí na politické scéně, ale hodlá být upřímný k voličům. „Ale veřejnosti taky nechci lhát,“ řekl doslova. Neustálé uklidňování občanů prý nestačí. Je také třeba se reálně postarat o bezpečnost lidí. Právě proto byla předložena obsáhlá bezpečnostní strategie, údajně ta nejrozsáhlejší, jakou kdy spolková země Bavorsko měla.

Celý text naleznete zde

V koncepci se počítá s tím, že mezi lety 2017 až 2020 se počet policistů navýší o 2000 lidí. V tuto chvíli má bavorský policejní sbor asi 41 tisíc příslušníků. Seehofer se hodlá zasadit o to, aby byla bezpečnostní politika prosazována také v Berlíně a v Bruselu.

Sluší se připomenout, že Bavorsko v poslední době zažilo útoky, které u občanů otřásly pocitem bezpečí. Jeden z útoků spáchal Němec íránského původu v mnichovském nákupním centru Olympia. Zdůrazňoval, že se cítí být dokonalým Árijcem. Vedle toho je tu např. útok na hudebním festivalu v Ansbachu, kde se odpálil neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie, který naštěstí nebyl na hudební akci vpuštěn.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…