Nechoďte do Evropy, je to jiná kultura. Budete se divit, kdo toto poradil muslimským uprchlíkům

25.01.2016 6:55

Finalista pěvecké soutěže Superstar, zpěvák a student medicíny Ali Amiri pochází z Íránu, dlouhodobě však žije v České republice. Ač sám migrant, uprchlíkům by do Evropy neradil vůbec chodit. „Je to pro ně úplně odlišná kultura,“ vysvětlil v rozhovoru pro server Super.

Nechoďte do Evropy, je to jiná kultura. Budete se divit, kdo toto poradil muslimským uprchlíkům
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

 „Tak Sýrie je od Íránu docela daleko. Ale je to vždycky neštěstí, když musí 11 milionů lidí odejít z domova; je jasné, že žádná země v jejich okolí je nemůže vzít všechny. Lidé jedou za lepšími podmínkami, ale jací lidé to budou, to nikdy nevíme. Ale myslím, že kolem toho je spousta negativních informací, které nemusejí být pravdivé,“ prozradil Peršan svůj názor na uprchlickou vlnu z Blízkého východu.

Silvestrovské útoky na německé ženy, které měli spáchat muži afrického či blízkovýchodního vzhledu Amiri odsuzuje. Jedním dechem však dodává, že násilníci mohou být jak Afričané, tak Evropané. „Ale v té krizi měl prsty celý svět a velmoci, které ovlivňují celý svět. Možná nikdo neočekával, že to bude takhle velké, ale bohužel je to větší, než si zřejmě představovali,“ upozorňuje.

A co by sám poradil migrantům, kteří se rozhodnou jít právě do evropských zemí? „Zaprvé bych jim poradil, aby do Evropy vůbec nechodili. Je to pro ně úplně odlišná kultura,“ říká natvrdo Amiri. „Na druhou stranu je žít v jejich kůži strašně těžké. Přišli o všechno, chtějí najít lepší život. A spousta z nich nebude špatná. Bohužel ti špatní nadělají negativní energii a ty ostatní národy je budou nesnášet. Je to komplikovaný problém, který za dvě minuty nevyřešíme,“ je přesvědčený.

Dle svých slov je Amiri v Česku spokojený. „Ale rozdíly tady samozřejmě jsou. Třeba i v tom dámském oblékání. Ale mně se to líbí tak, jaké to je,“ uzavřel.

Celý rozhovor ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…