Nechtěli na něj plýtvat testem, a přece... Pavel Bém má koronavirus

03.04.2020 13:13

Někdejší primátor Prahy za ODS Pavel Bém prochází nemocí COVID-19. Je z toho prý zaskočený. Když chtěl, aby mu udělali testy na stanovištích v Praze, odmítli ho, že nemá příznaky, tak ho testovat nebudou. Našel si tedy jinou cestu...

Nechtěli na něj plýtvat testem, a přece... Pavel Bém má koronavirus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bém

Bývalý primátor Prahy Pavel Bém minulý týden vyrazil do Všeobecné fakultní nemocnice na tradiční poradu s kolegy. Po poradě zamířil do pracovny a tam na něj z počítače vyskočil e-mail.

Anketa

Podporujete Jana Hamáčka? (Hlasování od 2.4.2020)

37%
63%
hlasovalo: 17950 lidí

Že jsem pozitivní, mě zaskočilo. Neměl jsem absolutně žádné příznaky nemoci. Přemýšlel jsem, co budu dělat. Hlavou se mi honilo, že musím za primářem. Ale hned mi došlo, že už se nesmím s nikým stýkat, když jsem infekční, tak jsem mu zavolal,“ popsal Bém týden staré události Hospodářským novinám.

Pak už ho čekala jen karanténa.

V březnu byl prý pracovně v Kanadě, ale ani po návratu nepociťoval nic a chtěl se nechat otestovat jen pro jistotu, aby věděl, že neohrožuje své pacienty.

V nemocnici i na odběrových místech zřízených v Praze ho však otestovat odmítli. Zdůvodnili to tím, že když nemá příznaky, nebudou na něj plýtvat testovací sadou. Prý jich mají málo.

Kontaktoval tedy soukromou laboratoř Tilia v obci Pchery u Prahy epidemioložky Soni Pekové. Soňu Pekovou veřejnost zná díky tomu, že ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch nepravdivě o této lékařce řekl, že vzorky pacientům v některých případech odebírala nestandardně.

„Ale ptám se: když jsem já náhodně zachycený, jsem jen výjimka, anebo je pravděpodobné, že takových lidí běhá po světě hodně? Bohužel myslím, že je takových lidí hodně, určitě více než těch, kteří jsou pozitivně testovaní,“ vyjádřil svůj názor Bém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

14:44 Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

Bývalá koloniálnice Jana Filipová se rozhádala se svými přáteli, se kterými dřív chodívala na demons…