Nechyběla Pekarová, Vystrčil ani Pithart. V kavárně se vzpomínalo na Havla

18.12.2021 22:22 | Ze sítí

Předseda Senátu Miloš Vystrčil sdílel na svém facebookovém profilu snímky z kavárny Slavia. Zde například společně s expremiérem a bývalým předsedou Senátu Petrem Pithartem či s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou vzpomínali na prvního českého prezidenta Václava Havla. Od jeho skonu uplynulo dnes 10 let.

Nechyběla Pekarová, Vystrčil ani Pithart. V kavárně se vzpomínalo na Havla
Foto: Repro ČT
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Havel

Anketa

Bude válka mezi Ruskem a Ukrajinou?

20%
77%
hlasovalo: 17497 lidí
„Dnes jsme v kavárně Slavia vzpomínali na Václava Havla spolu s jeho blízkými spolupracovníky a přáteli, kteří ho na jeho životní cestě doprovázeli. Ti často zmiňují Havlovu schopnost po i několik hodin dlouhé diskusi učinit rozhodnutí, se kterým mohou všichni souhlasit. Tato schopnost zaujmout principiální a jednoznačné stanovisko je pro mě osobně nejen součástí jeho odkazu, ale i vodítkem, jak dnes správně vykonávat politické řemeslo,“ píše občanský demokrat Miloš Vystrčil a sdílí fotografie ze setkání. 

Toho se účastnila například lídryně TOP 09 a předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová či někdejší premiér Petr Pithart. Možnost zavzpomínat si na prvního českého prezidenta si nenechal ujít také někdejší ministr spravedlnosti a současný předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

„Jsem hrdý na to, že jsem si mohl Havla připomenout i s bývalými a současnými senátorkami a senátory. Pevně věřím, že přispěli a přispívají k tomu, abychom neztratili směr, který jsme – i díky Václavu Havlovi – nabrali po roce 1989,“ dodal Vystrčil.

„Děkuji všem, kteří si Havla dnes připomněli se mnou, i těm, kteří každý den přispívají k jeho odkazu. To můžeme my všichni tím, že si budeme naslouchat a ctít hodnoty, které tu pomohl Havel vybudovat,“ zakončil svůj příspěvek předseda Senátu Vystrčil.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…