Něco se stane mé rodině a zaplatíš, Babiši. Zdechovský i Peksa vrací úder. A je tu požadavek

28.02.2020 20:43

Europoslanci Mikuláš Peksa (Piráti) a Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) reagovali na dnešní tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO), na níž byli oba dva šéfem vlády označeni za vlastizrádce, kvůli tomu, že v Evropském parlamentu otevřeli téma Babišova možného střetu zájmů. Peksa upozornil, že po těchto slovech předsedy vlády se mohou vůči nim vzedmout nenávistné reakce, kterým již nyní oba dva europoslanci čelí na sociálních sítích. Zdechovský kvůli tomu vyzývá Babiše k okamžité omluvě a varuje ho, že „pokud se cokoliv stane mně a mé rodině, bude za to plně zodpovědný“.

Něco se stane mé rodině a zaplatíš, Babiši. Zdechovský i Peksa vrací úder. A je tu požadavek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Anketa

Bojíte se koronaviru?

39%
61%
hlasovalo: 9794 lidí
Europoslanec Tomáš Zdechovský se proti slovům ministerského předsedy tvrdě ohradil a vyzval ho k okamžité omluvě. „V souvislosti s výrokem o vlastizrádci bych rád panu premiérovi Andreji Babišovi vzkázal, že pokud se cokoliv stane mně a mé rodině, bude za to plně zodpovědný. Svým výrokem naprosto překročil všechny meze představitele demokratického státu a měl by se okamžitě omluvit,“ publikoval Zdechovský během pátečního odpoledne na svém twitteru. U svého příspěvky označil i svého europoslaneckého kolegu Mikuláše Peksu.

Ten reagoval již dříve s poukázáním, že Česká republika není Babišův majetek. „V souvislosti s probíhající misí EP řekl Andrej Babiš o mně a Tomáši Zdechovském, že jsme vlastizrádci, protože mise zjišťuje fakta o jeho střetu zájmů. Česká REPUBLIKA není ani království, ani majetek premiéra, aby řešením JEHO osobního problému se zákonem bylo možno zradit stát,“ napsal ve svém příspěvku na sociální síti.

Peksa též po projevu premiéra uvedl, že Babišův slovní atak by mohl vyvolat vlnu nenávistných reakcí. Té již podle něj nyní oba dva europoslanci čelí na svých facebookových profilech.

Babiš svá slova během pátku pronesl na tiskové konferenci věnující se z velké části aktuální hrozbě koronavirové nákaze. Po sdělení týkajícím se koronaviru Babiš zopakoval, že ve střetu zájmu není a v řešení svých majetkových záležitostí postupoval podle českého zákona.

Své sdělení formuloval poté, co do České republiky přijela kontrolní komise Evropského parlamentu, aby se zabývala možným střetem zájmů Babiše ve vztahu k čerpání evropských dotací jeho Agrofertem, který dočasně odložil do svěřenského fondu. Tým vede předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu Monika Hohlmeierová. V delegaci bylo pět členů výboru, šestým europoslancem ve skupině byl Peksa, který členem není.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • europoslanec

„Určitě pan Zdechovský a pan Peksa jsou vlastizrádci. To jsou čeští poslanci, kteří by měli hájit české zájmy a nepoškozovat české zájmy. ... To jsou lidi, kteří pomlouvají naší zemi a lžou. Ta paní (Hohlmeierová) je totálně pomatená, protože ona nechápe, jak fungují evropské dotace a jak se přidělují,“ pronesl Babiš s tím, že podobné výbory fungují i za peníze českých daňových poplatníků.

Následně o Monice Hohlmeierové předseda vlády pronesl, že je „trošku pomatená“: „Ona je trošku pomatená a nerozumí, jak fungují Evropské dotace. Tahle mise je samozřejmě politická a nemá ani smysl pro mě.“ „Žádný střet zájmů nemám, protože jsem postupoval podle lex Babiš,“ pravil premiér.

Postěžoval si, že některá média proti němu stále vedou kampaň, tento výjezd výboru evropského parlamentu je podle Babiše součástí oné kampaně a víc k tomu prý nemá co říct.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala je hrobař.“ U Xavera došlo na ekonomické vyhlídky Česka

9:45 „Fiala je hrobař.“ U Xavera došlo na ekonomické vyhlídky Česka

Hloupost, zkorumpovanost, kroky současné vlády jsou likvidační, uvedl bývalý ministr financí, ekonom…