Něco za něco, pražský zastupitel Březina má prý velký korupční problém

02.08.2015 21:01 | Zprávy

Soudce Ondřej Havlín zprostil před čtyřmi lety politika ČSSD Karla Březinu obžaloby účelově. Týdeníku Respekt to řekl kladenský soudce Petr Sedlařík na základě odposlechů, které jsou součástí jiné kauzy, za níž Sedlařík poslal Havlína tento týden nepravomocně do vězení na 6,5 roku. Podle odposlechů nynější poradce premiéra a zastupitel pražského magistrátu Březina tehdy slíbil Havlínovi místo v diplomacii. Březina se Respektu k věci nevyjádřil.

Něco za něco, pražský zastupitel Březina má prý velký korupční problém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Březina

"Toto je skutečně ve spise zaznamenáno. Soudce Havlín měl tehdy s obžalovaným Březinou dopředu hovořit o výsledku trestního řízení, který měl být pro Březinu pozitivní. Stejně tak bylo zaznamenáno, že soudce Havlín vynesl zprošťující rozsudek nad Březinou účelově. Hovořil o tom na záznamu sice s třetí osobou, ale to, co popisuje, odpovídá výsledku," řekl Respektu Sedlařík. Potvrdil také, že podle záznamu Březina Havlínovi údajně sliboval, že až jeho strana vyhraje volby a on získá nějakou vyšší funkci, bude schopen mu pomoci k místu na ambasádě. Havlín naposledy působil jako velvyslanec v Bulharsku.

Havlínova slova o Březinovi podle Respektu zaujala i policii, která nakonec od vyšetřování upustila a své zjištění založila do spisu. "Neměli jsme důkazy, které by umožnily učinit závěr o spáchání trestného činu," řekla Respektu vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která byla žalobkyní v celé Havlínově korupční kauze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Proč nenecháte rozhodnout rodiče?

Jestli a od kolika svým dětem dovolí přístup na sociální sítě? To pak začnete i určovat, na co se smí nebo nesmí dívat v televizi nebo v kolik mají chodit spát a v kolik vstávat? Myslíte, že vše špatné se odehrává jen na sociálních sítích, a že ony jsou strůjci zla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečná k okupaci 1968: Nikdo z nás ji neschvaloval tak jako Pavel

18:30 Konečná k okupaci 1968: Nikdo z nás ji neschvaloval tak jako Pavel

Na mítinku v Jablonci lídryně Stačilo! Kateřina Konečná odpovídala na to, jaký má postoj k srpnu 196…