Nečtěte, pokud fandíte premiérovi Řecka. Nějak se mu to rozpadá

09.06.2015 9:04 | Zprávy

Vládnoucí řecká strana Syriza řeší problém. Proti premiéru Alexisi Triprasovi rebeluje třicet vlastních poslanců. Vadí jim, že Tsipras příliš ustupuje při jednání s eurozónou a Mezinárodním měnovým fondem. Koaliční kabinet Syrizy a Nezávislých Řeků je tak v ohrožení. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.

Nečtěte, pokud fandíte premiérovi Řecka. Nějak se mu to rozpadá
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka

Levá platforma – tak se nazývá frakce, která vystupuje proti šéfovi Syrizy. Naposledy se pokusili ovlivnit hlasování a ukončit tak jednání s věřiteli – návrh ústředního výboru nakonec neprošel.

Snižování důchodů, zvyšování daní nebo poplatků za elektřinu, i další propouštění ve státním sektoru – to jsou věci, kvůli kterým se radikálové bouří. Pokud vláda na tyto požadavky přistoupí, zradí podle nich svůj program.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Hrozí Blažkovi nějaký trest?

Podle mě se řeší jeho politická kariéra, ale je nebo není to, co udělal zákonné? Taky nevěřím, že to vše udělal jen tak, prověřuje se vůbec, zda nešlo o korupci a braní úplatku? A poslední dotaz, jak je vůbec možné, že nějaký politik přijme takové peníze a téměř nikdo o tom neví?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karel Šíp ponížen pražskou radnicí

20:15 Karel Šíp ponížen pražskou radnicí

Karel Šíp měl k životnímu jubileu dostat od pražské čtvrti, kde prožil celý život, zápis do místní K…