Nedáme peníze univerzitám! utřel Donald Trump své odpůrce, kteří mlátí lidi za jiný názor

04.03.2019 11:34

Prezident Trump se chystá zakročit proti údajné diskriminaci konzervativců na amerických univerzitách. Sdělil to na konferenci CPAC. Nejdříve si pozval na pódium konzervativního aktivistu, kterého na kampusu univerzity v Berkeley zbili, údajně pro jeho názory. A pak ohlásil, že jestli chtějí univerzity státní peníze, musí dodržovat zásady svobody projevu.

Nedáme peníze univerzitám! utřel Donald Trump své odpůrce, kteří mlátí lidi za jiný názor
Foto: Repro Youtube
Popisek: Donald Trump na konferenci CPAC

Svoboda slova je jedním ze základů americké ústavy. Již řadu let se ale množí názory, že na amerických univerzitách není respektována. Několik řečníků čelilo obstrukcím ze strany levicových aktivistů, kteří při jejich vystoupeních hlučeli či tvořili blokády, aby se řečníci nedostali do sálu. Posledním incidentem byl útok na Haydena Williamse, který se na kampusu univerzity v Berkeley snažil získat další stoupence pro konzervativní hnutí a byl dle slov svých i policie napaden. Policie nyní zatknula domnělého pachatele. Došlo také na obvinění policie a univerzity, že reakce byla pomalá, vzhledem k tomu, že k útoku došlo 19. února, a že důvodem bylo, že se jednalo o napadení konzervativního aktivisty. Informovala o tom televizní stanice Fox.

Anketa

Propukla krize v SPD. Na čí straně stojíte?

hlasovalo: 5439 lidí

Nyní se do věci vložil prezident Donald Trump. Na konferenci CPAC v sobotu ohlásil, že již brzy podepíše exekutivní příkaz. „Dnes s pýchou oznamuji, že již brzo podepíšu exekutivní příkaz, který bude po univerzitách požadovat, aby udržovaly svobodu slova, pokud chtějí dostávat peníze z celostátních výzkumných grantů,“ oznámil Trump, načež v sále vypukl velký jásot, následovaný potleskem a skandováním „USA, USA“.

„Jestli chtějí naše dolary, a dáváme jim je po miliardách, pak musí nechat lidi, jako je Hayden a spousta dalších mladých i starých lidí, mluvit. Svobodu projevu. A jestli ne, tak je to přijde draho,“ prohlásil ještě americký prezident, poté, co se dav zklidnil.

Celý článek ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…