Nedává to smysl. Olympiáda bez diváků je k ničemu, míní Sehnal

16.07.2021 12:40

Olympiáda v Tokiu bez diváků? Podle předsedy Aliance pro budoucnost Pavel Sehnala jde o nesmyslné rozhodnutí japonských úřadů. “Snížená kapacita byla možnost, ale sport bez diváků nedává smysl. I pro sportovce,” konstatuje politik.

Nedává to smysl. Olympiáda bez diváků je k ničemu, míní Sehnal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda APB

Přesně za týden startují v japonském Tokiu Letní olympijské hry. Tamní úřady rozhodly, že se dlouho očekávaná sportovní slavnost bude konat zcela bez diváků. Zdravotní pohledy jsou jasné, ale určitá degradace olympijských her s tím spojena bude. 

Anketa

Souhlasíte, aby se pokuty za opakované přestupky odečítaly ze sociálních dávek?

97%
1%
hlasovalo: 17408 lidí

Je otázkou, nakolik je rozhodnutí jednotlivých japonských regionů zodpovědné. Určitá snížená návštěvnost by jistě byla vhodná a bezpečná už kvůli podpoře sportu.

Konec konců i pro samotné sportovce to nebude dobré. Sportovat před prázdnými stadiony je špatně a může to mít vliv na výkony. Kdyby se kapacita návštěvnosti omezila na dvacet, třicet procent, nepochybně by to nebyl problém. 

Je potřeba sport vnímat nejen jako součást kultury, ale i životního stylu. Jak máme prosazovat zdravý životní styl a sport, když lidem nedáme vhodné případy v úspěšných sportovcích. Stoprocentní zákaz diváků nedává smysl. Všechno šlo vyřešit. Proč nemohla přijít část diváků? Proč nestačilo potvrzení o očkování, negativní test apod.? Nedává to smysl. 

Olympiáda není jen o soutěži, kdo je v čem lepší, ale nepochybně jde o celosvětovou a mimořádně sledovanou motivaci ke sportu. S rozhodnutím japonských úřadů absolutně nesouhlasím, je nesmyslné a zbytečné. Budeme-li si zvykat, že vrcholový sport probíhá bez diváků, k čemu potom je? Šlo by o utkávání se elit mezi sebou bez pozitivního dopadu na společnost. Přitom vrcholový sport má být vzorem pro běžné občany, aby se hýbali, sportovali a pečovali o své zdraví. Toto se Japonsku moc nepovedlo.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…