Nefandíme estébákům, křičela AUVA před Sněmovnou a sbírala podpisy. Pokud požadavky nebudou splněny, přijde zase za měsíc

04.04.2019 20:59

Aktivistická skupina AUVA na dnešek na Malostranském náměstí zorganizovala protivládní protest s heslem „Nefandíme komunistům, estébákům ani oligarchům”.

Nefandíme estébákům, křičela AUVA před Sněmovnou a sbírala podpisy. Pokud požadavky nebudou splněny, přijde zase za měsíc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protestní akce s názvem Neztrácíme naději! Vláda StB a komunistů nesmí získat důvěru!

Několik desítek lidí se sešlo před budovou Poslanecké sněmovny, aby vyjádřili nespokojenost se současnou vládou v čele s premiérem Andrejem Babišem. Na akci se také sbírají podpisy na petici, ve které AUVA formuluje své požadavky. Skupinu demonstrantů sledovali reportéři webu Novinky.cz.

„Na demonstraci se budete moct jako signatáři přidat k výzvě AUVA, kde budou požadavky a výzva k reakci na ně. Výzvu po demonstraci zašleme jak vládě, tak samotnému premiérovi a budeme čekat na odpověď,“ píšou na Facebooku organizátoři akce.

„Pokud naše požadavky, které by měly být samozřejmostí, nebudou splněny, tak se sejdeme zase v květnu a potom každý další měsíc,“ slibují dále, že protesty budou pravidelné.

Skupina AUVA svými nepříliš početnými protesty zaujala už v minulosti. Před Poslaneckou sněmovnou demonstrovala například při jednání o Babišově vládě, kdy premiéra, který přišel diskutovat, napadla láhví. Poté se v jednacím sále Sněmovny odehrála jedna z nezapomenutelných polemik mezi premiérem Babišem a opozičním předákem Miroslavem Kalouskem.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót

18:58 Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót

Před blížícími se volbami do Bruselu se čím dál častěji řeší, kteří čeští europoslanci hlasovali ve …