Neff pálí natvrdo: Zbabělci Kalousek a Pekarová. Očekávám, že je Šídlo semele jak haranty nachytané na hruškách. Nebo ne?!

09.04.2020 18:51

Publicista Ondřej Neff se zamyslel nad situací v českém školství v časech koronaviru. A udeřil přitom na předsedu ODS Petra Fialu. Navíc se vysmál předsedkyni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a jejímu stranickému kolegovi Miroslavu Kalouskovi. Ránu dostal i časopis Respekt a komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo.

Neff pálí natvrdo: Zbabělci Kalousek a Pekarová. Očekávám, že je Šídlo semele jak haranty nachytané na hruškách. Nebo ne?!
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Spisovatel a publicista Ondřej Neff sepsal komentář, který nadepsal „Škola základ koronaviru“. A hned vysvětlil, proč zvolil právě takovýto titulek.

Kdepak, škola je základ života, a ne koronaviru, to byl jen potměšilý pokus přilákat titulkem vaši pozornost. Školy se ale moje glosa týká: už třicet tisíc lidí podepsalo petici vyzývající ministra školství (za ANO Roberta) Plagu, aby nechal školy zavřené až do konce školního roku, jinými slovy aby děti šly do školy až od září,“ uvedl, přičemž další tisíce podpisů mezitím přibývaly.

Starosti signatářů petice prý Neff chápe. Uvědomuje si ale také, že existují dobré důvody k odeslání dětí do škol, kde se toho většinou naučí přece jen víc. Je tedy třeba učinit rozhodnutí – Neff alespoň doufá, že bude učiněno, a je mu lhostejné, zda ho učiní ministr Plaga, nebo celá vláda.

Anketa

Chcete, aby byl Andrej Babiš předsedou vlády i po volbách v roce 2021?

85%
15%
hlasovalo: 33460 lidí
Když především pravicová opozice žádá, aby vláda představila koronavirový plán, měl by vystoupit např. předseda ODS Petr Fiala a sám nabídnout cestu, jak rozhodnout. Neff však předpokládá, že si Fiala své nápady nechá pro sebe.

„Tak znovu. Podle těch skvělých plánů, co jsou v šupleti, co dělat za současné situace s dětmi? Pan profesor Fiala ví. Ale asi nepoví. On poví jen to, že je všechno špatně,“ udeřil publicista.

Věnoval pozornost i TOP 09, která sice do krizového štábu nominovala prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera, ale když ten začal uvažovat o tom, kolik stojí protikoronovirová opatření a kolik stojí lidský život, šéfka strany Markéta Pekarová Adamová a předseda poslaneckého klubu TOP 09 dali od stomatologa rychle ruce pryč.

Podle Neffa nezaslouženě, protože Šmucler jen vycházel z propočtů Státního ústavu pro kontrolu léčiv, který upozornil, že dnešní zdravotnictví umožňuje ledacos, ale nemá k dispozici neomezené finanční zdroje. Šmucler jen pracoval s touto tezí. To, že dala TOP 09 od Šmuclera ruce pryč, považuje Neff za zbabělost.

Fotogalerie: - Dezinfekce náplavky

Dezinfekce náplavky u Vltavy prostředkem s aktivní...
Heslo před Kramářovou vilou, sídlem premiéra
Dezinfekce náplavky u Vltavy prostředkem s aktivní...
Dezinfekce náplavky u Vltavy prostředkem s aktivní...
Dezinfekce náplavky u Vltavy prostředkem s aktivní...
Dezinfekce náplavky u Vltavy prostředkem s aktivní...

„Ale srandovní to celé je, hlavně ta zbabělost pana Kalouska a paní Adamové, jak celí splavení dávají od pana Šmuclera ruce pryč. Je to fakt sranda, námět pro humoristu. Proto se těším na satirický pořad pana Jindřicha Šídla Šťastné pondělí. Ten to každý týden vládě natírá, až se jí z kožichu práší, týden co týden. Šlehance k popukání, řežeme se smíchem, on opravdu umí, je to fakt hodně chytrý, vtipný člověk, ten Jindřich Šídlo. Teď má příležitost si smlsnout na opozičním exponentovi s jeho dílem exekutivní odpovědnosti. Že měl pravdu, to je jedno, satirik přece musí tepat. Tak jsem opravdu žíznivý, jak ztepe pana Šmuclera. Jistě na něm nenechá nit suchou a semele Kalouska a Adamovou za to, jak se zachovali jako haranti nachytaní na hruškách,“ uvedl Neff.

Předpokládá však, že se Jindřich Šídlo zachová podobně jako časopis Respekt, který podle publicistova názoru tepe kdekoho, jen ne svého majitele Zdeňka Bakalu.

„Mezi námi, to je přesně to, co od pana Šídla čekám, ale třeba mě překvapí,“ uzavřel Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

21:31 Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …